sivrisinekten korunmak icin 8 dogal yontem 660x330 660x330 - Sivrisinekten Korunmak İçin 8 Doğal Yöntem
Sivrisinekten Korunmak İçin 8 Doğal Yöntem

Sivrisinekten Korunmak İçin 8 Doğal Yöntem

Yaz aylarının gelişiyle beraber sivrisinekler de evimize davetsizce girmeye başladı. Sivrisinekler, sıcak bir yaz gecesini kulağımızda vızıltısı ve bedenimizdeki ısırıklarından dolayı zehir edebiliyorlar. Unutmayınız ki! doğada hiçbir zararlı ve gereksiz canlı yoktur. Sivrisinekleri öldürmek sorunu çözmediğini sizlerde fark etmişinizdir. İşte sizlere sivrisinekten korunmak için 8 doğal yöntem paylaşıyoruz.

 1. Koyu renk elbise giymeyin. Sivrisinekler genellikle koyu renkleri barınağı olarak görür.
 2. Terlememeye özen gösterin. Sinekler, vücuttaki terli ve nemli bölgelere daha çok gelirler.
 3. Sinekler uçucu lavanta yağı, karanfil ve portakal kabuğu kokusundan hoşlanmazlar. Suyla doldurulmuş bir sprey şişesinin içine birkaç damla lavanta yağı damlatıp evin içine sıkın.
 4. Sivrisinekler taze fesleğen kokusunu sevmezler bu yüzden evinizin çeşitli yerlerine birkaç fesleğen bitkisi koyabilirsiniz.
 5. Kedinanesi yağı ya da nane yağı, çay ağacı yağı, okaliptus ve su karşımı ile hazırlayacağınız spreyleri veya kremleri sürerek sivrisinekleri kovabilirsiniz.
 6. Bahçe ve de balkonunuza sarımsak, biberiye, kadife çiçekleri ekerseniz kokusundan rahatsız olurlar ve kaçarlar.
 7. Evinizin bazı bölgelerine karanfil demetleri asın böylece sinekleri uzaklaştırabilirsiniz.
 8. Potasyumlu yiyeceklerden ve tuzlu besinlerden uzak durun. Çünkü laktik asitler sivrisinekleri üstüne çeker.

Bunu Okuyun!

yaz sicaklari uyku kalitemizi bozdu 660x330 310x165 - Yaz Sıcakları Uyku Kalitemizi Bozdu

Yaz Sıcakları Uyku Kalitemizi Bozdu

Uyuduğumuz süre sağlıklı bir yaşam için büyük önem taşısa da, uykunun kalitesi de oldukça önemli.

6 yorumlar

 1. Sanırım biz öldürmeyi tercih ediyoruz, işin şakası olması gereken doğal yöntemler bunlardır. Teşekkürler..

 2. Ne gerek var böyle şatafatlı şeylere yahu, uğraşmaya gerek bile yok. Gece yatarken kol, yüz, bacak kısmınıza kolonya sürüp yatın sabaha kadar yanınızdan dahi geçmiyorlar deneyebilirsiniz 🙂

 3. Kapıya pencereye sineklik taktırmakta güzel bir çözüm olabilir. Sinekliğin iç tarafına ise birkaç tane ölü sivrisinek leşi bırakarak desteklenirse daha da güzel olur.

 4. bir saksı fesleğen var en sevdikleri bölge orası.Eskidenmiş bu önlemlerin en iyisi tek tek yakalayıp kavanoza koyuyorsun diğerleri görüyor sonumuz burası deyip kacıyorlar.

  • Selamlar Sivri sinekler için en güzel yöntem bir tütsü dumanıdır. bazı yörelerde açık havada tezek yakarlar.şayet odanızda varsa en iyisi yatmadan önce elektrikli süpürgeye çekip yatmaktır. birde odanızda düşük ayarda VANTİLATÖR çalıştırarak uyuyunuz.Sivri sinekler rüzgarı sevmezler.Bir diş sarmısak rendeleyip veya bir soğanı 4 e kesip odanıza koyunuz…! saygılarımla Cahit Yetgin den 4 de 1

 5. Benim evime senelerdir sinek, sivrisinek girmiyor. Hatta böcek bile olmaz. Kedilerim sağolsun, onlardan korkup gelemiyorlar 🙂 Bu da bir doğal çözüm, her eve bir kedi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir