Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Tıbbi Mümessillere Destek Geldi
tibbi mumessillere destek geldi 660x330 660x330 - Tıbbi Mümessillere Destek Geldi
Tıbbi Mümessillere Destek Geldi

Tıbbi Mümessillere Destek Geldi

Tıbbi Mümessiller, 2014 Yılı itibariyle başlayan “ÜTE Sertifika” eğitimleri için alınan 1.181 TL’in fazla olduğunu belirtiyorlardı.

Alınan ücretin Tıbbi Mümessil’in maaşına denk geldiği için geçim sıkıntısı yaşıyorlar. Bazı iş veren firmaların çalışanlarının eğitim ücretlerini ödediği için bu sıkıntıyı eğitim ücretini kendileri ödeyenler çekmektedir.  ÜTE eğitimleri için hazırlanan Tıbbi Mümessillere destek geldi.

Uluslararası Emekçiler Derneği (UEDERN) Genel Başkanı Tolcay Tetikel, Yıldırım Beyazıt Üniversitesine yazmış oldukları dilekçe de ” Yıllardır bu sektörde çalışan ve bu sektörün zorluklarını çeken Tıbbi İlaç Mümessillerinin ÜTE eğitimi alması ve vermiş oldukları hizmet kalitesinin arttırılması gerektiğine katılıyoruz. Ancak asgari ücretin 891 TL olduğu ülkemizde ÜTE eğitimin 1181 TL olarak verilmesi ve bir zorunluluk halinde olması karşısında, ailesi geçindirmek zorunda olan bir Tıbbi İlaç Mümessilinin bu bedeli ödemesi olanaksızdır. ÜTE sertifika eğitiminin bedelinin İşyerleri tarafından karşılanmasının sağlanması ya da alternatif bir yol bulunması, 70 saatlik eğitim süresince işinden ve sahadan uzak olacak mümessillerin zaten üzerlerinde olan baskının ve performanslarının düşeceği göz önüne alınarak eğitim saatlerinin ve eğitim günlerinin ortaklaşa oluşturulacak üniversiteniz bölüm yetkililerinden, dernek yönetim kurulu ve Tıbbi mümessillerden oluşan bir kurul ile değerlendirilmesini istiyoruz. ” diye belirtiyor.

Genel Başkan Tolcay Tetikel “ İlgili yönetmelikler ile 01.01.2015 tarihi itibarı ile ÜTE sertifikasız olan mümessillerin çalıştırılamayacağı göz önüne alındığında. Yüzlerce Emekçi mümessilin işsiz kalacağı açıkça görülmektedir. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak sizlerin amacının ticari bir kar elde etmek olmadığı ve gerçek amacınızın eğitim ve hizmet kalitesini arttırmak olduğu göz önüne alındığında Tıbbi ilaç Mümessillerinin dertlerine çare olabileceğinize inanıyoruz.” sözlerine ekliyor.

Uluslararası Emekçiler Derneği (UEDERN) Genel Başkanı Tolcay Tetikel ile yapmış olduğumuz görüşmede Tıbbi Mümessillere destek olmak istediklerini belirterek UEDERN‘in kapılarının Tıbbi Mümessil ve tüm sağlık çalışanlarına açık olduğunu belirtti.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesine UEDERN tarafından gönderilen dilekçe örneği; Tıklayınız

Bunu Okuyun!

ilac sektorunde sikca yapilan bir yanlis kulecanbazi com 660x330 310x165 - İlaç Sektöründe Sıkça Yapılan Bir Yanlış

İlaç Sektöründe Sıkça Yapılan Bir Yanlış

Yapılan araştırmalara göre hekimler tedavide kullandıkları ilaçlar hakkında bilgileri ziyaretlerine gelen Tıbbi Mümessillerden alıyorlar.

mumessiller tek cati altinda toplaniyor kulecanbazi com 660x330 310x165 - Mümessiller Tek Çatı Altında Toplanıyor

Mümessiller Tek Çatı Altında Toplanıyor

15 Mart 2014 tarihinde kurulan Mümessil Dayanışma Derneği, meslektaşlarını tek çatı altında toplanmaya davet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir