Ana Sayfa / İş Dünyası / Otomobil / Ford Focus’un Bilmediğiniz 5 Özelliği

Ford Focus’un Bilmediğiniz 5 Özelliği

Cesur ve sportif çizgisiyle göz kamaştıran yeni Ford Focus 2016 yılında da Ford binek araçları içinde en çok satan araçlar içinde yerini aldı. Yeni modelde bir önceki modele göre dikkat çeken ilk ayrıntılar yeni ızgara ve yan kısımda bulunan keskin dış hatlar.

ford focusun bilmediginiz 5 ozelligi 2 kulecanbazi com 980x630 - Ford Focus’un Bilmediğiniz 5 Özelliği
Ford Focus

Aracın iç yapısında ise en çok dikkat çeken detay daha geniş kabin alanı olmuş. Sunduğu yeni özellikleriyle oldukça iddalı olan Ford, bu modelini “Bu zamana kadarki en iyi Focus’tur” şeklinde özetliyor. Şimdi gelin Ford Focus araçların sahip olduğu ancak birçok sürücüsünün bilmediği özelliklerine değinelim;

1- Sürücü Dikkat Takip Sistemi

 Uzun bir yoldasınız, yoruldunuz ve performansınız giderek düşüyor fakat bunun farkında değilsiniz. Yeni Ford Focus’un “Dikkat Takip Sistemi” bu durumun önüne geçmek için birebir. Sistem, sürücü ve yolcu güvenliğini düşünerek, sürücünün performansını takip ediyor. Sürüş esnasında yaşanan sapma ve yalpalanma durumlarında performansın düştüğünü belirliyor ve sesli uyarı göndererek sürücüyü uyarıyor.

ford focusun bilmediginiz 5 ozelligi 3 kulecanbazi com 780x439 - Ford Focus’un Bilmediğiniz 5 Özelliği
Ford Focus

2- Dinamik Tork Kontrolü ile Daha Fazla Kavrama Gücü

Bu özellik motor torkunu ön tekerlekler arasında dengeleyerek, saniyede 100 işlem gerçekleştiriyor. Araç virajdan çıkarken hızlanıyorsa, sistem ön iç tekerleğin ne zaman patinaj yapmaya başladığını algılıyor ve ilgili tekerleğe hissedilmeyecek miktarda fren uygulayarak motor torkunu daha fazla yol tutuşuna sahip dıştaki tekerleğe uyguluyor. Böylece sürücünün araç üzerindeki hakimiyetini ve kontrolünü maksimum düzeye çıkarıyor.

ford focusun bilmediginiz 5 ozelligi 4 kulecanbazi com 780x439 - Ford Focus’un Bilmediğiniz 5 Özelliği
Ford Focus

3- MyKey® ile Programlama İmkanı

Ford MyKey® ile tüm kuralları siz koyuyorsunuz. Örneğin aracınızı oğlunuza veya kızınıza verdiniz fakat içiniz rahat değil. Tam da bu noktada Ford MyKey® devreye giriyor ve sahip olduğu teknoloji sayesinde aracın üst hız limitini belirleyebiliyorsunuz. Hatta ek olarak ısrarlı emniyet kemeri uyarısı ekleyebiliyor ve ses sistemine müdahale ederek kısıtlamalar getirebiliyorsunuz.

ford focusun bilmediginiz 5 ozelligi 5 kulecanbazi com 780x439 - Ford Focus’un Bilmediğiniz 5 Özelliği
Ford Focus

4- Dokunmatik Ekranı Türkçe Sesli Kontrol Sistemine Sahip

Gelişmiş eller teknolojisi olarak tanıtılan 3,8 inçlik renkli dokunmatik ekranının yanında bir de SYNC 3 özelliği ile sürücülere cep telefonlarını dokunmatik ekran üzerinden yönetebilme imkanı sunuyor.

ford focusun bilmediginiz 5 ozelligi 6 kulecanbazi com 780x439 - Ford Focus’un Bilmediğiniz 5 Özelliği
Ford Focus

5- Akıllı Şarj Sistemi Yakıt Tasarrufu Sağlama

Sistem bilinen geleneksel sistemlerden çok daha farklı bir çalışma prensibine sahip. Temelde yakıt tasarrufu sağlamanın amaçlandığı bu sistem ile akü yalnızca gerektiğinde şarj edilir. Örneğin, ayağınız gaz pedalındayken sistem bunu algılar ve akünün şarj edilmesinin önüne geçer. Böylece yakıt tasarrufuna ek olarak daha düşük emisyon düzeyi elde edilmesine de olanak sağlar.

ford focusun bilmediginiz 5 ozelligi 7 kulecanbazi com 780x439 - Ford Focus’un Bilmediğiniz 5 Özelliği
Ford Focus

Eğer 2.El Ford Focus araç satın almayı düşünürseniz, https://www.otomobilen.com/ford-focus-ikinci-el-oto-ilanlari linki üzerinden garantili ve ekspertizli temiz araçlara Otomobilen güvencesiyle sahip olabilirsiniz. Ayrıca yine Otomobilen üzerinden açık arttırma ile de Ford Focus araç sahibi olabileceğinizi hatırlatalım.

?code=2183a2f81dfc42c8bcce22fad0d8a9df - Ford Focus’un Bilmediğiniz 5 Özelliği

Bunu Okuyun!

sbs dokunmatik ekran eldiveni kulecanbazi com 660x330 310x165 - SBS Dokunmatik Ekran Eldiveni

SBS Dokunmatik Ekran Eldiveni

Standart bir eldivenle kontrol edilemeyen dokunmatik ekranlar için özel olarak geliştirilen bu yün eldivenin farklı …

yeni ford focus turkiyede satisa sunuluyor 660x330 310x165 - Yeni Ford Focus Türkiye’de Satışa Sunuluyor

Yeni Ford Focus Türkiye’de Satışa Sunuluyor

“Dünyanın En Çok Satılan Otomobili” ünvanını koruyan Ford Focus’un yeni nesli Türkiye’de pazara sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir