Ana Sayfa / Yazar Cafe / 10 Adımda Zarif Görünmek Elinizde
10 adimda zarif gorunmek elinizde 660x330 660x330 - 10 Adımda Zarif Görünmek Elinizde
Zarif Görünmek Elinizde

10 Adımda Zarif Görünmek Elinizde

Etrafınızda “ne kadar güzel bir kadın” lafını sık sık duyarsınız. Peki “ne kadar zarif biri” lafını da bu kadar sık duyabiliyor musunuz? Pek zannetmiyorum. Çünkü zerafet herkeste olmayan bir kavramdır. İşte duruşunuza zerafet kazandıracak 10 altın kural!

  1. Otururken dik oturmaya, kambur durmamaya dikkat edin. Duruş; insanlar hakkında ilk izlenimi verir.
  2. Mini etek veya dekolte kullanırken temkinli olun. Böylece dekolteyi de mini kıyafetleri de adabıyla taşıyabildiğinizi ispatlamış olursunuz.
  3. Sandalye veya koltuğa oturduğunuzda sırtınızı arkaya tamamen yaslayın. Bacaklarınızın oturuş şeklinize uygun durmasına dikkat edin.
  4. Yürürken yaylanarak değil, başınız dik, gözleriniz karşıya bakar şekilde kendinizden emin yürüyün.
  5. Topuklu ayakkabıda kendinize güvenmiyorsanız giymeyin. İlla ki giymeniz gerekiyorsa baskıyı topuklara değil tabanın tamamına yayarak dengeli yürümeye dikkat edin.
  6. Mini etekle arabaya binerken öncelikle koltuğa kalçanızı yerleştirin. Ayaklarınız dışarda bitişik olsun. Koltukta biraz kayıp bacaklarınızı açmadan bir hamlede ayaklarınızı içeri çekin.
  7. Çanta; zerafeti simgeleyen önemli bir detaydır. Günün hangi diliminde, hangi ortamda hangi boy çanta takmayı bilmeniz çok önemli. Örneğin şık bir öğlen  ya da akşam yemeğine gittiğinizde büyük çanta kullanılmaz.
  8. Konuşurken de gülerken de yüksek ses göstermemeye dikkat edin.
  9. Zerafetin en güzel aksesuarı mütevaziliktir. Konuşmalarınızda nazikçe göstereceğiniz mütevazilik sizi farklı kılıcaktır.
  10. Gereksiz samimiyetlerden uzak durun. Sen diye hitap etmek için acele davranmayın.
inci yalcin - 10 Adımda Zarif Görünmek Elinizde

Yazar hakkında

İnci Yalçın
Sosyal Medya Uzmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir