bodrum hakkinda her sey kulecanbazi com 660x330 - Bodrum Hakkında Her Şey
Bodrum Hakkında Her Şey

Bodrum Hakkında Her Şey

Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan Bodrum hakkında detaylı bilgi almak isteyenleri böyle alalım. Bu muhteşem tatil beldesinde gezilebilecek yerlerin sayısı çok fazla ve internette çok sayıda bilgi de bulabilirsiniz. Bizim amacımız bu beldeyi daha yakından tanımanızı sağlamak ve hemen Bodrum’u size anlatmaya başlıyoruz.

Adına nice şiirler, şarkılar yazılmış olan Bodrum’da yaz mevsimi neredeyse 6 ay sürüyor. Tatile çıkmak için yaz sezonunun gelmesini beklemenize gerek olmuyor. Özellikle hafif serin havada tatil yapmak isteyenler hiç tereddüt etmeden rotasını bu beldeye çevirebilir. Muğla’nın en kalabalık ilçesi olan Bodrum’da yaz mevsiminde tatil yapmaya gelenlerle birlikte nüfusu 1,5 milyona ulaşıyor.

Mandalina Festivali’ni Kaçırmayın!

Bodrum, Ege Denizi’nde bulunan bir yarımada ve 215 km kıyı uzunluğuna sahip olmasıyla dikkat çekiyor. 689 kilometrekarelik bir alan! Muğla ilinin batı köşesinde bulunuyor. Yaz mevsiminde çok sayıda festivalin düzenleniyor olması, bu beldede harika zaman geçirmenizi sağlıyor. Ancak Bodrum’a yaz sezonunda giderseniz son derece kalabalık bir ortamda tatil yapmış olacağınızı da unutmayın. Eğer sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız sonbahar başlarında ya da ilkbaharda rotanızı bu bölgeye çevirin. Mandalina Festivali ve Gündoğan Sucuk ve Şarap Festivali mutlaka görmeniz gereken etkinliklerin başında geliyor.

Bodrum Muğla Merkeze 111 km Uzaklıkta!

Bodrum’a kendi aracınızla gidebileceğiniz gibi otobüs ya da uçakla da ulaşabilirsiniz. Kenti daha iyi gezmek için araç kiralama hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

İstanbul – Bodrum arası mesafe: 706 km

İzmir – Bodrum arası mesafe: 242 km

Ankara – Bodrum arası mesafe: 708 km

Bodrum’da Nerede Kalınır?

Tahmin edebileceğiniz gibi Bodrum’da konaklama seçenekleri son derece fazla! Bu kadar popüler bir tatil beldesi olunca oteller çok kısa bir süre içerisinde tam doluluk oranına ulaşabiliyor. Bu nedenle Bodrum otellerini Tatilsepeti’nden inceleyerek hemen yerinizi ayırtmanızda fayda var. Özellikle de popüler aylarda bu beldeye gidecekseniz, rezervasyon işleminizi erken bir dönemde yapmanız çok daha fazla önem kazanıyor. Bu sayede konaklama için daha az bütçe ayırma keyfini de yaşamış olacaksınız. Çünkü erken rezervasyon durumunda çok sayıda otel fiyatlarını neredeyse yarıya düşürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir