harita
Polonya Üniversiteleri ve Polonya’da Üniversite Okumak

Polonya Üniversiteleri ve Polonya’da Üniversite Okumak

Sınava girmeye gerek kalmadan, lise diplomanız ile üniversite eğitimi alabileceğiniz ülkelerden biri de Polonya’dır! Pek çok açıdan baktığınızda Polonya güçlü bir seçenek olarak kendini belli ediyor. Öncelikle Avrupa Birliği üyesi bir ülke ve onlarca farklı global şirket, uzun zamandır merkezini bu ülkeye taşıyor. Ekonomik anlamda ciddi bir atılım yapmış olması, ülkenin tüm dünyada yatırım için de güçlü bir seçenek olmasını sağlıyor.

Öncelikle Polonya üniversite fiyatları pek çok ülkeye nazaran bir hayli düşük! Hangi üniversitede, hangi eğitimi almak istediğinize bağlı olarak ayrılması gereken bütçe değişebiliyor. Bu nedenle sizlere net bir rakamdan söz etmemiz yanıltıcı olur. Ancak gerçekten düşük bir bütçe ile harika bir üniversite eğitimi alabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Polonya Üniversitelerine Kabul Şartları Oldukça Kolay!

Pek çok ülkede olduğu gibi üniversiteye kabul edilmek için prosedürler silsilesi içerisinde kaybolup gitmiyorsunuz. Kabul şartları gerçekten oldukça kolay ve aynı zamanda Türkiye’de üniversiteyi tamamladıktan sonra yüksek lisans için de bu ülkedeki okullara başvurabiliyorsunuz. Hepsinden önemlisi öğrencilere mezuniyetten sonra iş garantisi sunan üniversiteler var.

Verilen eğitim çok kaliteli ve köklü bir eğitim sistemine sahip olmaları, global şirketlerin de kadrolarını bu okullardan mezun olan kişilerle oluşturmasını sağlıyor. Üniversite harç ücretlerinin yanı sıra yaşamsal giderler de çok düşük. Alınan diplomanın Avrupa Birliği üyesi tüm ülkelerde geçerli olması da heyecanlandıran konular arasında yer alıyor ve beraberinde Polonya’yı diğer ülkelerden daha güçlü bir seçeneğe dönüştürüyor.

Her branşta İngilizce eğitim almanın mümkün olduğu bu ülkede okuyanlar, Polonya’da yerleşme hakkı da kazanıyor. Aslında Polonya’da üniversite okumak hakkında bilmeniz gereken çok daha fazla done var. Bunun için sizlere önerimiz ICES Turkey danışmanlık firmasının web adresini ziyaret etmeniz olacak. Fiyatlar ve Polonya’da üniversite okumak için gerekli belgeler gibi bilgilere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hangi şartların başvurularda geçerli olduğu ya da hangi üniversite için lise diploma puanınızın kaç olması gerektiği gibi bilgilere ulaşmanız da mümkün oluyor. ICES Turkey internet sitesinde merak ettiğiniz farklı soruların yanıtlarına da ulaşabilirsiniz. Aklınızdaki diğer ülkelerde eğitim alma koşullarını da öğrenmeniz, en azından ülke seçimini çok daha kolay biçimde yapmanızı sağlar.

Bunu Okuyun!

tahsil neye yarar 660x330 310x165 - Tahsil Neye Yarar?

Tahsil Neye Yarar?

İngiliz bir misyoner, Amazon yakınlarına, çalışmaya gitmiş. Oralarda çok ilkel kalmış ve halen insan eti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir