KAÇIRMA
Ana Sayfa / Kültür Sanat / Sinema / TV / Şans Ayağıma Geldi

Şans Ayağıma Geldi

Max Simkin, kuşaklardır kunduracılık yapan New York’lu bir ailenin oğludur. Annesiyle birlikte yaşayan Max’in hayatı, yıllar önce gizemli bir şekilde kaybolan babasından kalan dükkândan ibarettir.

Günlerini mahalle sakinlerinin eskiyen ayakkabılarını tamir ederek geçirir; ama bir yandan da diğer insanlar gibi maceralara atılıp, kendi ayakkabılarını da eskitebilmeyi düşler. Berber komşusu Jimmy en yakın arkadaşlarından biridir. Bir gün, ayakkabıların tabanlarını diktiği makine, mahallenin azılı gangsterinin ayakkabısını tamir ettiği sırada bozulur. Ayakkabıları zamanında teslim edemezse başının belaya gireceğinin farkında olan Max, üç nesil boyunca ailedeki bütün kunduracıların kullandığı eski dikiş makinesini kullanmak zorunda kalır.

Makineyi kullanmaya başladığı andan itibaren bunun sıradan bir makine olmadığını ve artık kendisinin de sıradan bir ayakkabıcı olmadığını anlar. Makinede işlenen ayakkabılar, Max’i başkalarının kimliğine büründürebiliyordur! Bu yeni gelişmeyle rutininden sıyrılmaya başlayan Max’in hem özel, hem de iş hayatı altüst olur: Mahallesindeki bütün dükkânlarla birlikte kendi dükkânı da kentsel dönüşüme kurban gidecektir ve bu sırada Max buna karşı çıkan bir oluşumun parçası olan Carmen’e kalbini kaptırmakta olduğunu fark eder.

Hem mahallesini, hem de aşkını savunmak isteyen Max, mahallelerinin elden gitmemesi için emlak kraliçesi Elaine Greenawalt’a karşı heyecan dolu bir maceraya atılır.

Gösterim Tarihi: 03 Nisan 2015
Tür: Komedi, Dram
Dağıtım: Bir Film
Vizyon: Bir Film
Yönetmen: Tom McCarthy
Oyuncular: Adam Sandler, Dustin Hoffman, Steve Buscemi, Method Man

Bunu Okuyun!

abluka vizyona giriyor 660x330 310x165 - "Abluka" Vizyona Giriyor

“Abluka” Vizyona Giriyor

20 yıl hapis yattıktan sonra, Kadir şartlı tahliye olur.

altinli kadin 660x330 310x165 - Adalete Paha Biçemezsin "Altınlı Kadın"

Adalete Paha Biçemezsin “Altınlı Kadın”

Son derece genç ve deneyimsiz bir avukat ile büyük engelleri aşarak onlarca yıllık bir yanlışı

Bir yorum

  1. site yönetimine teşekkür ederim çoğu zaman aradığımız şeyi sitelerde bulamıyoruz oraya buraya yönlendiriyorlar sizin sitenizin içeriği güzel daha çok güncellerseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir