Ana Sayfa / Yaşam / Sağlık / Refleksoloji Yaptırmak İçin Neden Aramayın?
refleksoloji yaptirmak icin neden aramayin 660x330 660x330 - Refleksoloji Yaptırmak İçin Neden Aramayın?
Refleksoloji Yaptırmak İçin Neden Aramayın?

Refleksoloji Yaptırmak İçin Neden Aramayın?

Refleksoloji, çoğunlukla ayak olmak üzere el ve kulaklara masaj ve baskı uygulanarak yapılan bir tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir. Uzakdoğu toplumlarında binlerce yıllık geçmişe sahip refleksoloji batıda yoğun ilgi görüyor. dokunmayla gelen mucize olarak nitelendirilen refleksolojiyi yaptırmanız için Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, sizler için 10 neden sıraladı;

  1. Rahatlatır: Refleksoloji derin bir rahatlama terapisidir. Bazı insanlar refleksolojiyi sadece rahatlama kısmından yararlanmak için yaptırırlar.
  2. Genel Ruh Halinizi Geliştirir: Refleksoloji aslında kutsal bir terapidir. Tüm gün vücut balansınızı kurar ve sizi hastalıklardan korur.
  3. Stresten Arındırır: Refleksoloji daha rahat ve dengeli hissetmenizi sağlar. Gün içerisinde kendinize ayırdığınız 1 saattir ve yaşadığınız stres düzeyinizi azaltır.
  4. Gerginliğinizi Alır: Vücudumuzun her noktasının gün içerisinde ne kadar gerildiğini tahmin edemezsiniz. Vücuttaki gerginliği atmak için refleksoloji en iyi yöntemdir.
  5. Kan Dolaşımını Hızlandırır: Refleksoloji vücuttaki kan dolaşımını güçlendirir. Özellikle de ayak ve bacak bölgelerinde.
  6. Vücutta Detox Etkisi Vardır: Refleksoloji vücutta detox etkisi yaratır. Bu yüzden refleksoloji tedavisinden sonra toksinlerin atılması için çok fazla su içmek gerekmektedir.
  7. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir: Refleksoloji tekniğiyle ve vücudu ısıtma teknikleriyle bağışıklık sistemini güçlendirmek mümkündür.
  8. Uykunuzu Düzene Sokar: Refleksoloji tedavisine başladıktan sonra daha rahat uyuyacağınızı hissedeceksiniz özellikle tedaviden sonra.
  9. Beyninizi Dinlendirir: Refleksoloji fiziksel bir terapi olsa dahi duygusal ve zihinsel düzeyde de çalışılabilir. Rahatlamak için kendinize hediye edeceğiniz bir refleksoloji seansıyla aynı zamanda beyninizi de dinlendirir ve yavaşlatırsınız.
  10. Enerjinizi Yükseltir: Bir çok insan kendini tembel hissettiğini söyler aslında. Bu vücudunuzun düzgün çalışamadığını gösterir. Refleksolojinin dengeleyici etkisi aynı zamanda kendinizi enerji dolu ve canlı hissetmenizi sağlar.

Bunu Okuyun!

her sey enerjidir kulecanbazi com 660x330 310x165 - Her Şey Enerjidir...

Her Şey Enerjidir…

Bir görüşe göre her şey bir enerjidir, dolayısıyla insan da bir enerjidir.

hangi siniftansiniz kulecanbazi com 660x330 310x165 - Hangi Sınıftansınız?

Hangi Sınıftansınız?

İnsanın enerjisi, bir hale şeklinde vücudunun sınırında belirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir