Ana Sayfa / Kültür Sanat / Etkinlik / Piyano Aşkı Anlatıyor, Semazenler Aşka Dönüyor

Piyano Aşkı Anlatıyor, Semazenler Aşka Dönüyor

Piyano Aşkı Anlatıyor, Semazenler Aşka Dönüyor

Piyanist Tuluyhan Uğurlu, geçtiğimiz yıl Şeb-i Arus etkinlikleri çerçevesinde seslendirdiği ve büyük ilgi gören Piyano Aşkı Anlatıyor, Semazenler Aşka Dönüyor isimli projesini, aynı mekanda bu yıl da tekrar ediyor.

Sirkeci Garı’nın mistik atmosferinde gerçekleşecek konserde sanatçı müzik ve görüntülerle aşkı anlatıyor. Konser boyunca, şiirler, anılar, sevginin felsefesi ile yücelip, evrende var olmanın, sevmenin, severek yaşamanın tadına varıyorsunuz.

Mutluluktan gözleriniz doluyor.  Saraylarda, çöllerde, gökyüzünde sonsuzluk içinde sevgiyi arıyorsunuz. Ve belki de hayatın gerçek anlamını keşfediyorsunuz…

Ve konserin zirve noktası: Tasavvufta aşkın anlatıldığı bölümde konuklar garın geniş peronuna çağrılıyor ve sema gösterisi başlıyor. Konser sema gösterisinin ardından yepyeni bölümlerle devam ediyor: “Kalp midir insana sev diyen, Yoksa yalnızlık mıdır körükleyen, Sahi nedir sevmek, Bi muma ateş olmak mı, Yoksa yanan ateşe dokunmak mı?” diye soran Şems-i Tebrizi’nin dizeleriyle yeni bir bölüm başlıyor.

Bir avuç büyüklüğündeki kalbimiz Tuluyhan Uğurlu’nun notaları ve görsel sunum eşliğinde tarihi salonda baş köşeye oturuyor. Birlikte kalbin maddi ve manevi yönleri üzerine düşünürken, kendimize şu soruyu soruyoruz:   Hiç durmadan tüm hücrelerimize hayat taşıyan, sevince, kızınca, korkunca deli gibi çarpan kalbimizin sadece kanımızı vücudumuza dağıtan bir pompa olduğunu düşünmek ona haksızlık olmaz mı?

TULUYHAN UĞURLU
Piyano Aşkı Anlatıyor, Semazenler Aşka Dönüyor
14 Aralık Pazar Saat 15.00
Biletler Biletix

Bunu Okuyun!

piyano basinda bir mogol savascisi 660x330 310x165 - Piyano Başında Bir Moğol Savaşçısı

Piyano Başında Bir Moğol Savaşçısı

Tuluyhan Uğurlu’yu Moğolistan konserinde dinleyen Cengiz Han’ın 28. Kuşak torunu Mayjargal,

tuluyhan ugurlu filistin ramallahta konser verdi 660x330 310x165 - Tuluyhan Uğurlu, Filistin Ramallah’ta Konser Verdi

Tuluyhan Uğurlu, Filistin Ramallah’ta Konser Verdi

Dünyaca ünlü sanatçımız piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu, Filistin Ramallah’ta konser verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir