online psikolog nedir kulecanbazi com 660x330 - Online Psikolog Nedir?
Online Psikolog Nedir?

Online Psikolog Nedir?

Online psikolojik danışma en genel anlamıyla; bireylerin bilgisayar destekli bir sistem aracılığı ile profesyonel bir danışmandan psikolojik danışmanlık hizmeti almasıdır. Özellikle son yıllarda Türkiye’de ve dünyada online psikolojik danışma hizmetleri giderek yaygınlaşmıştır. Bunun en önemli nedeni ise; çağımızın yoğun iş ve yaşam temposu, ekonomik koşulları ve mesafe kısıtlamalarının bir merkezde yüz yüze psikolojik danışmanlık hizmeti almayı zorlaştırmasıdır. Yüz yüze psikolojik destek almakta zorlanan kişiler, online psikolog hizmeti ile ev ya da iş yerlerinden psikolojik destek alma imkânı bulmaktadır.

Online Psikolog Desteği Almanın Avantajları Nelerdir?

Online psikolojik danışma hizmeti alacak kişi, uzmanlar ile görüntülü ve sesli bir iletişim aracı kullanarak canlı bir şekilde karşılıklı iletişim kurmaktadır. Bu yöntem sayesinde danışan ve uzman bilgisayar ekranında canlı olarak birbirinin yüzünü, mimik ve jestlerini görür ve mikrofon yardımı ile birbirlerini duyarlar. Görüntülü konuşma, sağlıklı bir online psikolog desteği için uygun iletişim ortamı yaratır. Bu hizmetin diğer avantajlar ise şöyledir:

● Yaşadığı şehirde psikolojik danışma alabilecekleri bir uzman bulunmayan kişilerin evlerinde ya da internet erişimi bulunan herhangi bir yerden bu desteği almalarına imkân tanır.
● Yoğun iş temposundan dolayı psikolojik destek almaya zaman bulamayanlar için oldukça avantajlı bir alternatiftir.
● Yurtdışında bulunan ve dil sorunu yaşayan kişilerin bulundukları ülkede psikolojik yardım alamadıkları durumlarda online olarak kendi dillerinde psikolog desteği almalarını sağlar.
● İlk etapta bir uzman ile yüz yüze konuşacak cesareti bulamayan kişiler için online psikolog yardımı almak bir deneme süreci olarak düşünülebilir.
● Online psikolojik danışma, klinikte verilen danışmanlık hizmetine göre maddi açıdan daha avantajlıdır.

Tüm bunların yanında online psikolog desteği almadan önce kişilerin bazı noktalar konusunda bilgi sahibi olması gerekir. Bunların başında da bu yöntem ile teşhis ya da tedavi gerçekleştirilemeyeceği gelmektedir. Ancak psikolojik bir rahatsızlık tanısı konmuş kişilere eğer uygun bulunursa destekleyici hizmet sunulabilir. Yine online psikolojik danışmanlık psikoz seviyesindeki ağır ruhsal bozukluğu olan bireyler için uygun değildir. Bu kişilerin mutlaka ilgili bir uzmandan psikoterapi almaları gerekmektedir.

Online Psikolog İle Hemen Görüşün…
Hak ettiğin hayatı yaşamaya başlamak için Online Psikolog Seanslarına Bugün Başlayın. Appvice Online Psikolojik Destek Uygulaması Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir