izmir cevresinde arabayla kesfedebileceginiz 5 yer 660x330 - İzmir Çevresinde Arabayla Keşfedebileceğiniz 5 Yer
İzmir Çevresinde Arabayla Keşfedebileceğiniz 5 Yer

İzmir Çevresinde Arabayla Keşfedebileceğiniz 5 Yer

İzmir köklü tarihi geçmişi, doğal güzellikleri ve çevresinde gezilecek görülecek yerleriyle Türkiye’nin en güzel seyahat rotalarından biri. 8 bin 500 yıllık bilinen tarihi geçmişe sahip olan şehir ve çevresi, insanı etkileyen keşifler için çokça alternatif sunuyor.

İzmir ve çevresindeki rotaların tadını çıkarmak, yolculuğun her noktasında özgürce duraklamak ve her adımda yeni anılar biriktirmek için arabayla yolculuk yapmak şart.

İzmir Çevresinde Arabayla Keşfedilecek 5 Yer

Birgi
Birgi

5.Birgi

İzmir’in Ödemiş ilçesi sınırlarında bulunan Birgi, Aydınoğulları Beyliği’ne başkentlik yapan tarihi bir nokta. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki yer Ulu Camii, Çakırağa Konağı gibi simge yapıları ve bozulmamış doğal görünümüyle ziyaretçilerini etkileyen Birgi’de köy kahvesinde Türk kahvesi içerek, hayatın akışına tanıklık etmek mümkün.

Foça Koyları
Foça Koyları

4.Foça Koyları

İzmir’in kuzeyinde bulunan ve adını Akdeniz Foklarından alan Foça, doğal güzelliğini kaybetmemiş nadir yerlerden. Eski Foça ile Yeni Foça arasında maviyle yeşilin buluştuğu eşsiz koylar insanın başını döndürecek güzellikte. Bu koylarda, denize doğru giden patikalarda muhteşem fotoğraf kareleri hayat buluyor.

Sığacık
Sığacık

3.Sığacık

Türkiye’nin ilk sakin şehri (Citta Slow) Seferihisar’da bulunan Sığacık, tarihi kalesi, ev pansiyonları, yerel halk pazarı ve göz alan masmavi denizi ile İzmir’in soluklanma merkezlerinden. Farklı aktivitelerle renklendirilecek dolu dolu bir haftasonu için Sığacık ve çevresi iyi bir seçim.

Alaçatı
Alaçatı

2.Alaçatı

Türkiye’nin en popüler tatil merkezlerinden birine dönüşen Alaçatı, Çeşme yakınlarında bulunuyor. Butik taş otelleri, sörf okulları, begonvilli sokakları, konsept tasarım atölyeleri, muhteşem koyları, Ege lezzetleri ve hareketli gece hayatıyla Alaçatı, tadını doya doya çıkarılacak bir rota.

Şirince
Şirince

1.Şirince

Eski bir Rum Köyü olan Şirince, son yıllarda giderek popülerleşen rotalar arasında. Maya takvimine göre 2012 yılında kopacak olan kıyamette güvenli bölgeler arasında gösterildiği için dünya gündemine gelen Şirince, butik pansiyonları, şarap atölyeleri ve şık restoranları ile yılın her dönemi ziyarete uygun.

Gezilecek görülecek çok sayıda alternatif rota ile ziyaretçilerini etkileyen İzmir’de, birbirinden güzel noktaları görmek için araç kiralamak en iyi seçeneklerden biri. İzmir havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanarak her birinin ayrı hikayesi olan yerleri ziyaret etmek, dilediğiniz noktada durarak manzaranın tadını çıkarmak ve anı yaşamak çok kolay.

Bunu Okuyun!

mfo izmirde sahneye cikiyor kulecanbazi com 660x330 310x165 - MFÖ İzmir'de Sahneye Çıkıyor!

MFÖ İzmir’de Sahneye Çıkıyor!

MFÖ, bu kez İzmir’de sevenleriyle buluşmak için gün sayıyor.

cem yilmaz ali baba ve 7 cuceler filmiyle izmirde 660x330 310x165 - Cem Yılmaz “Ali Baba ve 7 Cüceler” Filmiyle İzmir'de

Cem Yılmaz “Ali Baba ve 7 Cüceler” Filmiyle İzmir’de

Cem Yılmaz ve “Ali Baba ve 7 Cüceler” filminin başrol oyuncuları Cinemaximum sinemalarında yapılacak bu …

4 yorumlar

  1. Şirince’yi daha önce ziyaret etmiştim.İsmi gibi şirin bir yer.İzmir’e yolu düşenler mutlaka ziyaret etmeli.

  2. Gerçekten her anlamda Türkiyenin en modern şehir

  3. Foça favori rotam, yaz döneminde de arada Alaçatı güzeldir. Urla’nın diğer tarafında Demircili plajına da uğrayın.

  4. Güzel bir derleme olmuş. Teşekkurler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir