Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / İlaç Mümessilleri Bu Sahneye Tepki Gösterdi
ilac mumessileri bu sahneye tepki gosterdi 660x330 - İlaç Mümessilleri Bu Sahneye Tepki Gösterdi
İlaç Mümessilleri Bu Sahneye Tepki Gösterdi

İlaç Mümessilleri Bu Sahneye Tepki Gösterdi

Tıbbi Mümessiller, Show TV’de yayınlanan “Acil Aşk Aranıyor” isimli dizinin 10. bölümünde “İlaç Mümessili” tiplemesine tepki gösterdiler.

Tıbbi Mümessillerin tepki verdiği o sahne;

Müdad ( Mümessil Dayanışma Derneği) tarafından İlaç Mümessilleri adına yapılan duyuru…

“Kamuoyuna duyurulur!
Bu açıklama, pazar akşamları Show Tv’de yayınlanan “Acil aşk aranıyor” isimli dizinin 12 Mayıs 2015 tarihli 10. bölümünde Alev adında bir ilaç mümessili tiplemesine karşı ilaç mümessilleri camiasında oluşan haklı üzüntü ve şiddetli tepki nedeniyle yapılması zorunlu olarak kaleme alınmıştır.

Mevzubahis dizide bir hastanede görev yapmakta olan hekimler ve sağlık personeli arasındaki ilişkiler mizahi bir dille ele alınmaktadır. Elbette dizinin konusu hastane yaşamı olunca sağlık zincirinin halkalarından olan ilaç mümessililerinin de dizide yer alması beklenilen bir durumdur. Ancak, dizinin son bölümünde Alev adında bir ilaç mümessili tiplemesine camiamızın kesinlikle kabul etmeyeceği replikler reva görülmüş ve bir buçuk dakikalık süre içerisinde meslek mensuplarımızı rencide eden diyaloglar yaşanmıştır. İlaç mümessillerini topluma yanlış olarak tanıtan bu tiplemeleri şiddetle reddediyoruz ve kınıyoruz. Dizideki repliklerin mesleğimizle ilgili dizinin senaristi olan sayın Gökhan Horzum’daki yanlış izdüşümlerinden kaynaklandığına inanıyoruz.

İlaç mümessillerinin, görevlerini yasalar çerçevesinde lâyikiyle yerine getiren, toplumumuzun daha sağlıklı olabilmesi adına bilimsel verileri hassasiyetle hekimlere ve eczacılara ulaştıran, yüksek eğitimli, şerefli ve namuslu bireyler olduğunu bir kez daha belirtmek isteriz. Bunun haricindeki hiçbir yaklaşıma camiamızın tahammülünün olmadığının bilinmesini isteriz.

Türkiye’de faaliyet gösteren 20.000 ilaç mümessilini temsil eden tek kurum olarak Show Tv yetkililerinden ve “Acil aşk aranıyor” dizisinin senarist ve yapımcılarından (Med Yapım) camiaca bir özür bekliyoruz. Derneğimizin twitter adresi @MudadTurkiye’dir. İlgili mercilerden 22 Mayıs 2015 tarihine kadar bu yolla bir özür beklemekteyiz. Özür sonrası bu bilgi camiamızla da paylaşılacaktır.

Sadece bu dizide değil bundan sonra da ilaç mümessillerine yer verilecek her türlü televizyon programında meslek mensuplarımıza reva görülmüş uygun görülmeyen davranışlar tespit etmemiz halinde hakkımızı mahkemede aramaktan tereddüt etmeyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

Mümessil Dayanışma Derneği”

Bunu Okuyun!

ilac sektorunde sikca yapilan bir yanlis kulecanbazi com 660x330 310x165 - İlaç Sektöründe Sıkça Yapılan Bir Yanlış

İlaç Sektöründe Sıkça Yapılan Bir Yanlış

Yapılan araştırmalara göre hekimler tedavide kullandıkları ilaçlar hakkında bilgileri ziyaretlerine gelen Tıbbi Mümessillerden alıyorlar.

mumessiller tek cati altinda toplaniyor kulecanbazi com 660x330 310x165 - Mümessiller Tek Çatı Altında Toplanıyor

Mümessiller Tek Çatı Altında Toplanıyor

15 Mart 2014 tarihinde kurulan Mümessil Dayanışma Derneği, meslektaşlarını tek çatı altında toplanmaya davet ediyor.

2 yorumlar

  1. Çok ayıp. Tıbbi mümessiller ve yakınları bu diziyi bundan sonra izlemezler. Biz de yapımcılar, yönetmenler, senaristler ve oyuncuları aşağılayan bir sahne çekip youtube’da paylaşalım mı… Böyle mi olsun… Eline kamera alanların biraz daha sorumluluk sahibi olması gerektiğini hatırlatırım…

  2. Yapmış Olduğum bu işi bir meslek olarak kabullenip 10 Yıldır etik kurallar içerisinde devam ettiriyorum.Bu denli yakıştırmalarla mesleği ,bizi ve çalışan tüm Kadınları rencide etmeleri gerçekten Yakışmadı..Bu durum hukuki sonuçlarıda doğurmaktadır.Bu şekilde çalışan hiç bir meslektaşımı tanımıyorum.Bu çok büyük bir özürü gerektiren bir yaklaşımdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir