Ana Sayfa / Yaşam / Alışveriş / Göz Çevresi İçin Özel Bakım Önerileri
goz cevresi icin ozel bakim onerileri 660x330 660x330 - Göz Çevresi İçin Özel Bakım Önerileri
Göz Çevresi İçin Özel Bakım Önerileri

Göz Çevresi İçin Özel Bakım Önerileri

Göz altı torbaları, mor halkalar, kaz ayakları ve yaşlanma belirtileri olan kırışıklıklar göz çevrenizde istemediğiniz bir görüntü oluşturabilir. Göz çevrenizin daha sağlıklı ve güzel görünmesi için uzmanlar şu tavsiyelerde bulunuyor.

Göz Altı Torbaları Kabusunuz Olmasın…
Göz altındaki torbalar çoğu zaman genetik faktörlerden kaynaklanır, ama bir çok göz çevresi probleminde olduğu gibi uykusuzluk da önemli bir etkendir. Günümüzde göz altı dokusunu sıkılaştırmak için çeşitli estetik operasyonları mevcut. Estetik operasyon yaptırmak istemeyenler için evde günlük uygulayabileceğiniz bazı bakım kürleri cazip gelebilir. Örneğin patates ve salatalığın cilt sıkılaştırıcı özelliği göz altlarında da kullanılabilir. Ya da demlenmiş soğutulmuş çay poşetleri de göz altında bekletilebilir. Uzmanlar göz altlarına basitçe uygulayabilmeniz için Roc Hydra Anti-Fatigue Eye Cream’i öneriyor.

Yaşlanmanın Etkilerini Geciktirin…
Göz çevresi kremleri kullanmaya başlamanın yaşı yoktur. Eğer göz altındaki deformasyonu görmeye başladıysanız, 30’lu yaşlardan önce de yaşınıza uygun bir göz çevresi kremi kullanabilirsiniz. Modern hayatın getirdiği stresten uzak kalmak ve hızla akan zamana karşı koymak çok da mümkün değil. Her bakım tavsiyesinde olduğu gibi göz çevresi içinde erken önlem almak oldukça önemli. Uygulayacağınız her sağlıklı yaşam tavsiyesi ve bakım önerisi için zamanlamayı doğru yapmalı ve yaşlanmanın etkilerini geciktirmelisiniz. Uzmanlar göz çevresi için yaşlanmayı geciktiren Olay Total Effects 7X Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi’ni öneriyor.

Göz Çevresi Kremlerinizi Doğru Kullanın
Çoğu zaman yapılan yanlışlardan biri de yüzünüze uyguladığınız kremi göz altına sürmek. Yüzünüzdeki hasasiyetle göz çevresindeki hassasiyetin aynı olmadığını unutmayın ve göz altına ayrı bir bakım kremi uygulayın. Bakım kremini göz çevresine uygularken de yumuşak ve yuvarlak parmak hareketleriyle kremi göz çevrenize yedirin. Uzmanlar göz çevresi bakımı için Biotherm Rides Therapie Yeux’ü tavsiye ediyor.

Sağlıklı ve Stressiz Bir Yaşam
Göz altlarında zamanla renkli koyu lekeler ya da morluklar oluşabilir. Bu renk değişimleri ve morluklar bazen bir hastalığın belirtisi olurken bazen de stres, uykusuzluk, aşırı yorgunluk,  ve yaşlanmaya bağlı kolajen eksikliğinden kaynaklanabilir. Uzun soluklu peeling tedavileri ve mezoterapi yöntemleri ile renk değişimleri giderilebilir.  Bu uygulamalar bilinçsizce yapıldığı taktirde sonuç vermeyeceği gibi göz altı derisine de hasar verebilir. Uzmanlar göz altı morlukları için stressiz ve sağlıklı bir yaşam biçiminin etkili olduğunu belirtirken günlük kullanım için Clinique Even Better Eyes Dark Circle Corrector’ı öneriyor.

Makyajınızı Temizlemeden Uyumayın
Gözlerin belirgin olması için yaptığımız makyaj stilinde uyguladığımız aydınlatıcı, far, göz kalemi, rimel gibi ürünlerin uzunca bir süre ciltte kalmaması gerekir. Yatmadan önce mutlaka makyaj silinmeli hiç bir kalıntı bırakılmamalı. Bunu alışkanlık haline getirmek cilt için özellikle de göz çevresi için oldukça önemli. Uzmanları göz çevresindeki makyaj kalıntılarının daha iyi temizlenebilmesi için Clinique Naturally Gentle Eye Makeup Remover’ı tavsiye ediyor.

Bunu Okuyun!

yaz gebelerine cok onemli 10 tavsiye 660x330 310x165 - Yaz Gebelerine Çok Önemli 10 Tavsiye

Yaz Gebelerine Çok Önemli 10 Tavsiye

Gebeler, en çok yaz aylarındaki ısı artışından muzdarip oluyorlar.

bakimli ve gur sakal biyik birakmak ister misiniz 660x330 310x165 - Bakımlı ve Gür Sakal Bıyık Bırakmak İster misiniz?

Bakımlı ve Gür Sakal Bıyık Bırakmak İster misiniz?

Dönem dizilerinin erkek kahramanlarının sakal ve bıyıkları bu görünüme şimdiye kadar itibar etmeyen gençler arasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir