calisma alanlari viruslere ve salginlara karsi hazirlikli mi kulecanbazi com 660x330 1 660x330 - Çalışma Alanları, Virüslere ve Salgınlara Karşı Hazırlıklı mı?
Çalışma Alanları, Virüslere ve Salgınlara Karşı Hazırlıklı mı?

Çalışma Alanları, Virüslere ve Salgınlara Karşı Hazırlıklı mı?

Dünya Sağlık Örgütü’nün “küresel salgın” ilan ettiği “Korana Virüs, Covid-19” ile mücadelede el ve yüzey hijyeni büyük önem taşıyor.

Ortak yaşam alanları ve kalabalık ortamlar salgın hastalık riskini artırıyor. Riskler için önlem almamak iş kaybına, maddi sorunlara, iş gücü verimliliğinin azalmasına ve hatta can kayıplarına neden olabilir. Bir salgın sırasında, virüsün yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için yapılabilecek birkaç şey vardır. Önemli alanlar ve temas noktalarıyla yüksek riskli alanlar daha sık temizlik gerektirir.

Temizlik ve dezenfeksiyon, enfeksiyonun önlenmesi ve salgın kontrolü için temel yapı taşlarıdır. Çapraz kontaminasyon sonucunda patojenler bir yerden diğerine taşınabileceğinden bunu önlemek için el hijyenine ve sık temas edilen yüzeylere özellikle dikkat edilmelidir.

Bu noktada, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış, etkili ve hızlı bir şekilde dezenfekte etmenin yanında, sık kullanımda hassasiyete sebebiyet vermeyecek bir el antiseptiği kullanılmalıdır.

Bunu Okuyun!

covid 19a karsi sosyal izolasyon ve hijyen kulecanbazi com 660x330 1 310x165 - Covid-19’a Karşı Sosyal İzolasyon Ve Hijyen

Covid-19’a Karşı Sosyal İzolasyon Ve Hijyen

Uzmanlar, Covid-19’a karşı mücadelede sosyal izolasyon ve hijyene dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir