Ana Sayfa / Yaşam / Seyahat / Balayı Bütçeniz Hazır mı?
balayi butceniz hazir mi 660x330 660x330 - Balayı Bütçeniz Hazır mı?
Balayı Bütçeniz Hazır mı?

Balayı Bütçeniz Hazır mı?

Yaz aylarının gelişiyle birlikte düğün sektöründe yaşanan hareketlilik balayına çıkan çiftlerin artışından dolayı turizm sektörüne de yansımaya başladı.

Tur çeşitliliği ve turların ücretleri, çiftlerin balayı tercihlerini de etkiliyor. Peki, 2014’te çiftler balayı planı yaparken yurtiçi ve yurtdışında en çok hangi destinasyonları tercih ediyor, balayı planlamasını nasıl yapıyor ve balayı için ortalama olarak ne kadar para harcıyor?

Ortalama Balayı Bütçesi Ne Kadar Olmalı?
Düğün.com web sitesinin kullanıcıları arasında yaptığı bir araştırmaya göre, balayı planlamalarına en az 6 ay önce başlayan çiftler, balayı bütçelerini de düğün bütçesinin bir kalemi olarak görüyor. Balayı planını hazırlamaya başlayan çiftler arasında yapılan bir araştırmaya göre, Türkiye’de çiftler balayı için ortalama olarak 4.000 TL para harcıyor. Konaklama, ulaşım ve yeme-içme gibi temel masrafların haricinde çiftler en çok hediyelik eşyaya para harcıyor.

Çiftler En Çok Nerelerde Balayı Yapmayı Tercih Ediyor?
Yurtiçinde en çok tercih edilen balayı destinasyonları, her zaman olduğu gibi Akdeniz ve Ege sahilleri. Balayını ülke içinde yapmayı düşünen çiftlerin ilk tercihleri Antalya olurken, ikinci tercihleri ise ağırlıklı olarak Çeşme. Maldivler, Dubai, Güney İtalya ve Orta Avrupa ise, balayını yurtdışında yapacak olan çiftlerin en çok tercih ettiği bölgeler.

Türkiye’nin en büyük seyahat acentalarının verdiği bilgiye göre, bu yaz yurtiçinde balayı planlayan çiftlerin iyi bir tatil geçirmesi için ayırması gereken bütçe 4.000 TL – 6.000 TL arasında değişiyor. Yurtdışı turlarında ise bu rakam 10.000 TL – 15.000 TL’ye kadar çıkıyor.

Çiftlerin Balayı Turlarındaki Tercihleri Neler Oluyor?
Son zamanlarda, çiftler balayı için farklı turları tercih edebiliyor. Gemi turları, kültür turları balayı için de tercih edilen popüler turlar arasında. Özellikle yurtdışında balayı yapacak çiftler, kültür turu tercih ederek birlikte çıktıkları ilk tatillerinde yeni şeyler keşfetmenin heyecanını paylaşıyor. Balayı konusunda çiftlere destek olan uzmanların en büyük tavsiyesi ise, çiftlerin balayı için dinlenme odaklı destinasyonlar ve paketler seçmeleri.

Bunu Okuyun!

seyahat arkadasim valiz com 660x330 310x165 - Seyahat Arkadaşım Valiz.com

Seyahat Arkadaşım Valiz.com

Seyahat etmeyi çok seven biriyim.

e ozgurluk kulecanbazi com 310x165 - E-Özgürlük!..

E-Özgürlük!..

Bugünlerde “Özgürlüğü nasıl tanımlarsınız?” diye bir soru sorsalar…

Bir yorum

  1. Büyük sonrası. Balayı ve balayı paketi için hedef seçerken, aslında bütçe balayı çiftler ayarlamak zorunda ilk ve önemli şeydir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir