Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Amgen “Kırılmayan Anneler”in Anneler Günü’nü Kutluyor
amgen kirilmayan annelerin anneler gununu kutluyor kulecanbazi com 660x330 - Amgen “Kırılmayan Anneler”in Anneler Günü’nü Kutluyor
Amgen “Kırılmayan Anneler”in Anneler Günü’nü Kutluyor

Amgen “Kırılmayan Anneler”in Anneler Günü’nü Kutluyor

Türk Osteoporoz Derneği ve Amgen’in birlikte yürüttüğü “Kırılmayan Kadınlar” kampanyası kapsamında hazırlanan “Kırılmayan Anneler” adlı film ile sosyal medyada tüm annelerin Anneler Günü kutlanıyor.

İstanbul, İzmir ve Antalya’da toplam 11 ayrı noktada 50 yaş üzeri 1454 kadının kemik ve mineral yoğunluğunun ölçüldüğü, yaklaşık 8000 kişinin de online ankete katıldığı kampanya 20 Ekim 2017 tarihinde, Dünya Osteoporoz Günü’nde başlamıştı. Kadınların kemik erimesi konusunda bilinçlenmesi ve farkındalıklarının artırılmasını amaçlayan, üç ay süren kampanyayla ilgili konuşan Genel İlaçlar İş Birimi Direktörü Ayça Öztürk Orhun, internet üzerinden yapılan testlerde 50 yaş üzeri kadınlar arasında osteoporoz riskinin yüksek olduğunun tespit edildiğini açıkladı. “Annen ne kadar kırılgan?” testine yanıt veren yaklaşık 2000 kişinin annelerinin yarıdan fazlasının risk altında olduğunu söyledi.

Amgen’in hazırladığı “Kırılmayan Annelere” yönelik, Anneler Günü videosuna da değinen Öztürk, kurum olarak bu özel günde tüm annelere kemik sağlıklarını korumanın değerini bir kez daha hatırlatmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Öztürk, “Her kadının kemik sağlığına özel bir önem göstermesi gerekiyor. Uzmanların da önerdiği gibi yeterli kalsiyum ve proteinin alındığı iyi bir beslenme ve düzenli egzersiz ile osteoporozdan korunmak mümkün. İleri yaşlarda yaşanabilecek kırıkları engellemek için erken önlem almanın büyük faydası var. Özellikle 50 yaşından sonra yılda bir kez kemik yoğunluğu testini yaptırmak da bu önlemlerden birisi” dedi.

Bunu Okuyun!

penti

Penti’den Anneler Günü’ne Özel Kampanya

Premier serisi ile pürüzsüz bacaklara, ipeksi dokunuşa imzasını atan Penti,

annenize mutfak robotu alin 660x330 310x165 - Annenize Mutfak Robotu Alın

Annenize Mutfak Robotu Alın

Küresel kapitalizmin dayattığı hediyeleşme, alışveriş,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir