tuluyhan ugurlu filistin ramallahta konser verdi 660x330 660x330 - Tuluyhan Uğurlu, Filistin Ramallah’ta Konser Verdi
Tuluyhan Uğurlu

Tuluyhan Uğurlu, Filistin Ramallah’ta Konser Verdi

Dünyaca ünlü sanatçımız piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu, Filistin Ramallah’ta konser verdi. Ramallah’taki Edward Said Ulusal Konservatuvarı’nda Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu’nun destekleriyle düzenlenen konserde Uğurlu, müzik ve görüntülerle Anadolu’nun binlerce yıllık tarihini anlatan “Güneş Ülke Anadolu” isimli eserini seslendirdi. Konsere, Türkiye’nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç da katıldı. Büyük ilgi gören ve gözyaşları ve coşkulu alkışlarla izlenen konserin finalinde, Tuluyhan Uğurlu duygularını şöyle dile getirdi:

Burada olmak benim için çok büyük bir ayrıcalık, bu çok az sanatçıya nasip olur. Filistinliler bizlerin kardeşleridir. Biz onları görmeden seviyoruz. Bu konserle, Filistin’de müziğim yankılansın ve buralara barış ve umut getirsin istiyorum. En büyük hayalim, bu konseri bir gün Gazze’de de tekrarlayabilmek ve onlara çok iyi bildikleri bir şeyi tekrar söyleyebilmek:  ‘Anadolu tüm mazlumların ana vatanıdır ve mazlumların fısıltıları, Anadolu’nun gür sesi ile dünyaya ulaşır’. Burada çok farklı ve anlamlı bir konser verdim. Bana böyle bir imkanı verdikleri için Başkonsolosluğumuza sonsuz şükranlarımı sunmak istiyorum.” dedi.

Bunu Okuyun!

piyano basinda bir mogol savascisi 660x330 310x165 - Piyano Başında Bir Moğol Savaşçısı

Piyano Başında Bir Moğol Savaşçısı

Tuluyhan Uğurlu’yu Moğolistan konserinde dinleyen Cengiz Han’ın 28. Kuşak torunu Mayjargal,

2013 sirkeci gari konseri 660x330 310x165 - Piyano Aşkı Anlatıyor, Semazenler Aşka Dönüyor

Piyano Aşkı Anlatıyor, Semazenler Aşka Dönüyor

Piyanist Tuluyhan Uğurlu, geçtiğimiz yıl Şeb-i Arus etkinlikleri çerçevesinde seslendirdiği ve büyük ilgi gören Piyano …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir