Ana Sayfa / Tekno / Uygulama - Apps / SkyDrive Artık OneDrive Oldu
microsoft onedrive hizmete girdi 660x330 660x330 - SkyDrive Artık OneDrive Oldu
SkyDrive Artık OneDrive Oldu

SkyDrive Artık OneDrive Oldu

Microsoft, daha önce SkyDrive adıyla bilinen kişiye özel bulut depolama servisinin OneDrive adıyla hizmete girdiğini duyurdu.

OneDrive’a giriş yapan ilk 100 bin kullanıcı, ilk 1 yıl boyunca 100 GB depolama kapasitesinden faydalanma olanağına kavuşacak.

SkyDrive Artık OneDrive Oldu
SkyDrive Artık OneDrive Oldu

Kullanıcılar yeni OneDrive ile belge, video, fotoğraf ve diğer dosyaları saklamanın yanı sıra gelişmiş dosya paylaşım özelliklerinden de faydalanma imkanı sunuyor. Güncellenen Windows Phone, iOS, Android ve Xbox uygulamaları sayesinde OneDrive servisinde depolanan dosyalara mobil platformlardan da kolayca ulaşmak mümkün.

OneDrive İle Yedekleyin ve Paylaşın
OneDrive İle Yedekleyin ve Paylaşın

OneDrive Yedekleme ve Paylaşım İçin En İdeal Alternatif Olacak
Microsoft tarafından gerçekleştirilen Harris Poll çalışmasına göre, bulut kullanıcılarının yüzde 66’sı cihazlarda depoladıkları içerikleri başka herhangi bir ortamda yedeklemiyorlar. Bu kullanıcıların yüzde 69’u ise depoladıkları verileri kaybetmektense cihazı kaybetmeyi tercih edeceklerini ifade ediyorlar.

İnternet üzerinde ücretsiz ve yüksek kapasiteli depolama alanı sağlayan OneDrive, kullanıcılara dosyaların güvenli ve her yerden kolayca ulaşılabilecek bir şekilde yedeklenmesi için ideal bir alternatif sunuyor. OneDrive servisine kayıt olan tüm kullanıcılara sunulan 7 GB’lık depolama alanı, 7 bine yakın fotoğrafın depolanmasına olanak tanıyor.

Çektiğiniz Fotoğraf Bulutta
Çektiğiniz Fotoğraf Bulutta

Çektiğiniz Fotoğraflar Bulutta Yedekleyin
OneDrive ile gelen yeni özelliklerden biri de Android cihazlarda otomatik kamera yedekleme özelliği. Böylece Android cihazlardan diğer cihazlara veri aktarımı her zamankinden çok daha kolay hale geliyor.

Standart olarak kayıtlı tüm kullanıcılara 7 GB depolama alanı sunan OneDrive, istendiğinde 50, 100 ve 200 GB’lık ücretli depolama alternatifleri sunuyor. Arkadaşlarına OneDrive tavsiyesinde bulunan kullanıcılar, davetlerini kabul eden her kişi için 500MB olmak üzere, 5GB’a kadar ücretsiz ek depolama alanına sahip olacaklar. Ayrıca kamera yedekleme özelliğini kullananlara 3 GB’lık ücretsiz ek depolama alanı sağlanacak.

Bunu Okuyun!

yeni isletim sistemi windows 10 660x330 310x165 - Yeni İşletim Sistemi: Windows 10

Yeni İşletim Sistemi: Windows 10

Microsoft, bir sonraki işletim sistemi olan Windows 10’un firmanın daha önceki üç işletim sistemini kullananlara …

foursquare deneyimi windows phone 8 1de 660x330 310x165 - Foursquare Deneyimi Windows Phone 8.1’de!

Foursquare Deneyimi Windows Phone 8.1’de!

Etrafınızdaki güzellikleri keşfetmeniz için mükemmel bir yol olan yeni Foursquare 19 Kasım 2014 itibariyle Windows …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir