Ana Sayfa / Tekno / Teknoloji / Sanal Dünyada Oyuncuların Emeği Güvence Altında
sanal dunyada oyuncularin emegi guvence altinda 660x330 660x330 - Sanal Dünyada Oyuncuların Emeği Güvence Altında
Sanal Dünyada Oyuncuların Emeği Güvence Altında

Sanal Dünyada Oyuncuların Emeği Güvence Altında

Tüm dünyada tutkunları olan ve sadece Türkiye’de 20 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan, efsane oyun Knight Online için 100 bin Dolar’lık, dev güvenlik yatırımı gerçekleştirildi.

NTT Game, oyun dünyasındaki güvenlik sorunlarını önlemek için, büyük bir teknolojik gelişme olan OTP (One Time Password) sistemine yatırım yaparak, oyuncuların hesap güvenliğini en üst seviyeye taşıdı.

OTP Nasıl Çalışıyor?
Tek kullanımlık şifre ile çalışan güvenlik sistemi OTP (One Time Password) sayesinde, NTT Game oyuncularının Knight Online için aylarca emek harcayarak geliştirdikleri oyun karakterlerinin, internet üzerinden çalınmasının ya da kötü niyetli kişiler tarafından kullanılmasının önüne geçilerek yüzde yüz hesap güvenliği sağlanıyor. Kullanımıysa şöyle:

  1. NTT Game oyuncularının hesaplarını güvence altına alması için, öncelikle ücretsiz OTP servisine http://otp.nttgame.com adresinden kayıt olmaları gerekiyor.
  2. Kayıt işlemlerini tamamlayan kullanıcılar AnyOTP programını ister kişisel bilgisayarlarına, isterlerse akıllı telefonlarına kurabilirler.
  3. AnyOTP programını, cep telefonlarına gelen mesajdaki kodu kullanarak aktif eden kullanıcılardan programa ilk giriş yaptıklarında bir şifre oluşturması isteniyor. (Bu şifre AnyOTP programı her çalıştırıldığında kullanıcılardan istenecektir.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir