Ana Sayfa / Kültür Sanat / Sinema / TV / Osmanlı Hanedanına Macar Kraliçe
osmanli hanedanina macar kralice kulecanbazi com 660x330 - Osmanlı Hanedanına Macar Kraliçe
Farah Zeynep Abdullah - Farya

Osmanlı Hanedanına Macar Kraliçe

Yapımını TIMS Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı ve Çağatay Tosun’un yönettiği Muhteşem Yüzyıl Kösem’de ikinci sezon heyecanı sürüyor.
Muhteşem Yüzyıl Kösem’in ikinci sezonunda Farah Zeynep Abdullah da “Farya” rolüyle dahil oluyor.

Savaşçı ve Güzel Bir Prenses

Babasının ani ölümünün ardından taht kavgasında amcasına yenik düşen ve intikamını almak için Osmanlı’ya sığınan Farya, burada Sultan Murad ile tanışır. Kendini büyük bir aşkın ve bir cihan devletindeki iktidar savaşının içinde bulan Farya, Sultan Murad’ın en büyük destekçisi olacaktır.

Farya İçin Dövüş ve Kılıç Dersi

Bir süredir ekrandan uzak olan ve Farya karakteri ile yeniden izleyicisi ile buluşmaya hazırlanan Farah Zeynep Abdullah, dövüş ve kılıç dersleri aldı. Farya karakterini “ezberbozan bir kadın” olarak tanımlayan Abdullah, “Bu rol için yaptığımız ilk görüşmede; sanki bana aklımdan geçenleri okuyarak; oynamayı hayal ettiğim bir karakteri anlatır gibiydiler. Çok heyecanlandım ve hemen hazırlığa başladık. Uzun süre kılıç ve katana dersleri aldım. Sahneler üzerinden koreografiler hazırlandı ve  hala derslere devam ediyoruz” derken sözlerine şöyle sürdürdü:  “Farya’nın beni en etkileyen tarafı ezber bozan bir kadın figürü olması… Savaşçı bir prenses, sürprizlerle dolu bir karakter… Bir sonraki hamlesinin ne olacağını kestirmek çok zor.

Muhteşem Yüzyıl Kösem, 18 Kasım Cuma akşamı FOX’ta izleyicisiyle buluşacak.

Bunu Okuyun!

muhtesem yuzyil kosem bagdat fatihi iv murad foxta kulecanbazi com 660x330 310x165 - “Muhteşem Yüzyıl Kösem” Bağdat Fatihi IV. Murad FOX’ta!

“Muhteşem Yüzyıl Kösem” Bağdat Fatihi IV. Murad FOX’ta!

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın pek çok ülkesinde büyük hayran kitlesine sahip

foxun yepyeni dizisi cifte saadet 660x330 310x165 - Fox'un Yepyeni Dizisi “Çifte Saadet”

Fox’un Yepyeni Dizisi “Çifte Saadet”

Başrollerini usta oyuncular Fikret Kuşkan, Şebnem Bozoklu ve Dolunay Soysert’in paylaştığı, yapımcılığını Pastel Film’in üstlendiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir