Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Lüset Kohen Fins ile “Enginar Mevsimi” Üzerine Konuştuk
luset kohen fins ile enginar mevsimi uzerine konustuk 660x330 660x330 - Lüset Kohen Fins ile "Enginar Mevsimi" Üzerine Konuştuk
Lüset Kohen Fins

Lüset Kohen Fins ile “Enginar Mevsimi” Üzerine Konuştuk

Authonomy altın madalya ödüllü On Derin Ayak İzi’nin yazarı Lüset Kohen Fins, yeni romanı Enginar Mevsimi ile 18 Şubat’ta okuyucularıyla buluşmaya hazırlanıyor. Yazarın yeni kitabıyla ilgili ilk röportajı gerçekleştirirken romanın konusunu da öğrenmiş olduk.

Kule Canbazı: Nedir bu enginar mevsimi?

Lüset Kohen Fins: Enginar Mevsimi her ne kadar ilkbaharı çağrıştırsa da içinde bambaşka anlamlar taşır. Kimine yüzeysel bir mutluluk, kimine de iz bırakan tecrübeler hediye eder. Çoğu zaman sersemletir ama asla seçeneksiz bırakmaz. Bu dönem aynı zamanda savrukluğun ve muğlak aşkların özgeçmişidir.

Kule Canbazı: İçerik olarak odaklandığınız noktalar genelde hep insan doğası ile ilgili. Bu kitapta okuyucuyu neler bekliyor?

Lüset Kohen Fins: Bazen yaşamın bahşettiği sonsuz olasılıkların içinde kaybolmayı seçeriz. Bazen de hayatın anlamını geçen zamana yükler, zaman geçtikçe hayatı anlamsız buluruz. Aklımıza gelen şey başımıza geldiğinde de şaşırırız. Yaşamayı bir seçenek olarak değil de eşsiz bir hak olarak algıladığımız zamanlar da olur. Yenildiğimiz ve güç bulduğumuz şey ise hep aynı kalır; yüzleşme anında hissettiğimiz özgürlük duygusu.

Kule Canbazı: Kitabın konusunu merak edenler için biraz tüyo verebilir misiniz?

Lüset Kohen Fins: Enginar Mevsimi, Korint Kanalı’ndan İstanbul’a kadar uzanan ve Venedik’in keşfedilmemiş kanallarında soluklanan bir şehir romanı… Daha doğrusu; büyük konuşmayanların, aşkı tutkuyla karıştıranların, ne oldum değil de ne olacağım diyenlerin, hayatı ciddiye alanların, gerekirse de hayatla ve kendiyle dalga geçebilenlerin hikâyesi.

bulent vural 250x250 - Lüset Kohen Fins ile "Enginar Mevsimi" Üzerine Konuştuk

Yazar hakkında

Bülent Vural
Kule Canbazı Editörü
www.bulentvural.com

Bunu Okuyun!

luset kohen fins hasta bakici 660x330 310x165 - Hasta Bakıcı

Hasta Bakıcı

Karanlık çöktükten sonra ikimiz de kısa cümleler üstadı kesildik birbirimizin başına.

polat labar ben de mumessildim 660x330 310x165 - Polat Labar "Ben de Mümessildim"

Polat Labar “Ben de Mümessildim”

Kule Canbazı’nın konuğu Radyo D 104 program yapımcılarından DJ. Polat Labar oldu. Polat Labar’ı niçin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir