Ana Sayfa / Canbaz Mag / “On Derin Ayak İzi” Kitabını Okumanız İçin 10 Neden
on derin ayak izi kitabini okumaniz icin 10 neden 660x330 660x330 - "On Derin Ayak İzi" Kitabını Okumanız İçin 10 Neden
Lüset Kohen Fins’in

“On Derin Ayak İzi” Kitabını Okumanız İçin 10 Neden

Lüset Kohen Fins’in Ödüllü Kitabı “On Derin Ayak İzi” kitabınızı okumanız için 10 neden arıyorsanız. İşte sizlere “On Derin Ayak İzi” kitabından 10 alıntı kitabı okumanız için bir neden oluşturacaktır.

  • Neden 1
  • Neden 2
  • Neden 3
  • Neden 4
  • Neden 5
  • Neden 6
  • Neden 7
  • Neden 8
  • Neden 9
  • Neden 10
Ey aşk, sen nelere kadirsin… Kafana göre gönüllere su serpip okyanusa bırakıyorsun, sonra da susuz bırakıp çöle sürgüne gönderiyorsun. Bu yüzden kutsalsın belki de, ister istemez insanı olgunlaştırıyorsun.
Öngörü, fikir ve vizyonun kişiye ait edinimler olduğunu ve bir başkasına tam olarak aktarılamayacağını öğrendim.
Her an ıskalama riski olan bir hayatta para biriktirmenin sonu yok. Varsa da geçmiş olsun, benden bu kadar. Kirk Watts
Her ayın birinde evden dışarıya burnumu bile çıkartmam. “Neden? Ayın ilk günü atmosferde kozmik radyasyon mu birikiyor?” Wen “Hayır” dedi kısaca. “Her ayın ilk günü güneş batıncaya kadar oruç tutarım da ondan.” “Senin dindar olduğunu hiç düşünmemiştim.” “Oruç tutmak dindar olmak anlamına gelmez.” “Oruçluyken sokağa çıkmaz mısın hiç?” “Hayır. Bu tamamen kendi içime dönük bir şükran ve öz disiplin orucu. Bu vesileyle, Tanrı’ya bana üflediği nefes için teşekkür eder, açlığın ne olduğunu bir kez daha kavrarım. Güneş battıktan sonra da gökyüzünde çıkan ilk yıldızın belirmesini beklerim.” Kirk “Ya hava bulutluysa?” diye sordu, uzun koridor boyunca Wen’i iki adım geriden takip ederek. “Yıldızın orada olduğunu bilmen yeterlidir. İlk yıldız güneş battıktan hemen sonra çıkar. Sonra da tek başıma bir restorana gider, mükellef bir ziyafet çekerim kendime. Din ve Tanrı sevgisi yakın kavramlar gibi gözükse de sonuçta farklı şeyler. Kendine olan saygın burada çok önemli.”
Dünya o kadar hızlı dönmeye başladı ki, bu iş olmaz diyenler, gününe o işi yapan biriyle karşılaşıyor.
Sabret, çünkü bunu beceremezsen hayal kırıklığına uğraman epey kolaylaşacak. Hayat, hiçbir süreci mikrodalgaya sokup hızlandırmıyor.
En ağır bedellerin ruhsal gelişim yolculuğunun olgunlaşma evresinde ödendiğini öğrendim. Bunu son dakika golü olarak algılayıp pes etmek yerine, ödemeyi bir an evvel yapabileceğim bir yer aradım.
Huzursuzluk denen şey istemeden kırdığımız kalplerden, tutamadığımız sözlerden ve talihsiz yanılgılardan oluşan bir ‘’tatsız duygular silsilesi’’dir.
Henüz ifşa olmamış meçhul bir gelecek için gözümle görebildiğim bugünü harcamamayı öğrendim.”
Hayatın boyunca karşına çıkan her türlü zorluğun üstesinden geldin. Ve unutma ki her seferinde ayakta kalmayı başardın.”

Bunu Okuyun!

luset kohen fins hasta bakici 660x330 310x165 - Hasta Bakıcı

Hasta Bakıcı

Karanlık çöktükten sonra ikimiz de kısa cümleler üstadı kesildik birbirimizin başına.

luset kohen fins ile enginar mevsimi uzerine konustuk 660x330 310x165 - Lüset Kohen Fins ile "Enginar Mevsimi" Üzerine Konuştuk

Lüset Kohen Fins ile “Enginar Mevsimi” Üzerine Konuştuk

Authonomy altın madalya ödüllü On Derin Ayak İzi’nin yazarı Lüset Kohen Fins, yeni romanı Enginar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir