Ana Sayfa / Kültür Sanat / Sinema / TV / “Azazil 2: Büyü” Filmi Galada Büyük İlgi Gördü
azazil 2 buyu filmi galada buyuk ilgi gordu kulecanbazi com 660x330 - “Azazil 2: Büyü” Filmi Galada Büyük İlgi Gördü
“Azazil 2: Büyü” Filmi Galada Büyük İlgi Gördü

“Azazil 2: Büyü” Filmi Galada Büyük İlgi Gördü

Korku – drama türündeki Azazil 2: Büyü, Metrocity’deki Sinema Pink’te ünlü isimlerin de katılımı ile gala gösterimi yapıldı. Alişan ve Mehmet Aslan’ın yanı sıra dizi oyuncuları İbrahim Kendirci, Paşhan Yılmazel, şarkıcı Nilay Dorsa, sinema eleştirmeni Ömür Gedik, Şenol İpek ve ünlü radyo programcısı Cem Arslan galaya katılan isimler arasında yer aldı. 25 Mart Cuma günü Türkiye genelinde 150 sinema salonunda vizyona girecek Azazil 2 Büyü’nünyapımcılığını Burak Memişoğlu üstleniyor. Senaryosunu Murat Gürvardar’ın yazdığı filmin yönetmen koltuğunda ise Mustafa Özen bulunuyor.

Galada konuşan filmin yapımcısı Burak Memişoğlu “Azazil 2: Büyü” filminin korku ve drama türünde çekildiğini ve bir ailenin çöküşünü konu aldığını söyledi. Filmin iki buçuk ayda tamamladığını belirten Burak Memişoğlu, “Bizim çektiğimiz film, sadece bir korku filmi değil, içinde drama unsurları da var” dedi.

‘’Dünyamızda Cinler, Büyüler ve Sihirler Var’’

Metafizik uzmanı Salih Memişoğlu ise, film için meşakkatli bir çalışma sürecinden geçtiklerini belirterek, “Ben metafizikle uğraşıyorum. Bu metafizik seansları sırasında başıma gelmiş bir olayı perdeye taşıdık. Bu filmi yaparken çok detaylı düşünerek çalıştık. Gelirini ‘Dünya Şehit Çocukları Vakfı’na bağışlıyoruz. Sihir ve büyüyle uğraşan insanların başına gelenleri yaşanmış hikâyelerden yola çıkarak aktardık.” değerlendirmesinde bulundu.

Memişoğlu, filmi on yaşındaki oğluna da izlettiğini kaydederek, sözlerine şöyle devam etti:”Hikâye, tamamen gerçek hayattan alınmıştır. Dünyamızda sihirler, büyüler, cinler vardır. Biz bunlarla yaşamaya alışmalıyız. Korunma yollarını bilmeliyiz. Sihir ve büyüden uzak durulmalı. Bütün bu hususlar filmde işlendi. Bizde senaryo çok. Bütün korku filmlerini çeken arkadaşlar benim yanıma gelirler. Ondan sonra çekerler. Ben yaptığım, yapacağım filmleri kendi adıma değil, milletimiz, çocuklarımız, yetimhaneler için yapacağım.

Azazil 2 Büyü Filminin Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir