mucize filmi nerede cekildi 660x330 660x330 - Mucize Filmi Nerede Çekildi?
Mucize Filmi Nerede Çekildi?

Mucize Filmi Nerede Çekildi?

Mahsun Kırmızıgül’ün “Mucize” filmi vizyona girdiği 1 Ocak 2015 Perşembe gününden beri en çok merak edilen soru nedir biliyor musunuz? “Mucize Filmi Nerede Çekildi?” sorunun cevabı merak ediliyor.

Mahsun Kırmızıgül yönetmen koltuğuna oturduğu Beyaz Melek, Güneşi Gördüm, New York’ta Beş Minare ve Mucize filmlerinde bizleri sürekli şaşırdı. Özellikle Mucize filmiyle aklımızdan hiç çıkmayacak bir hikaye ile karşımıza çıktı.

Bizim ülke olarak içimizden çıkan hikayelere ihtiyacımız var. Bir kenarda hor gördüğümüz, anlamak için çaba göstermediğimiz insanların bir gün karşımıza nasıl çıkabileceğini çok güzel özetliyordu.

Elektriğin, suyun, yolun, eğitimin olmadığı Anadolu’da yaşanan gerçek yaşam hikayesini çok güzel işleyen bir film olmuş… Hızlı bir şekilde ilerleyen zamanda tüm değerlerimizi yitirmeye başladık. Aşkı, sevgiyi ve saygıyı unuttuk. Robotlaşmaya başladığımız bir zamanda karşımıza çıkan “Mucize” filmini izlemenizi ve duygularınızı olumlu ya da olumsuz bizlerle paylaşmanızı rica ediyorum.

Gelelim en çok merak edilen sorunun cevabına; yapım notlarından paylaşmak istiyorum.


Filmin Mekanları ve Çekim Süresi
Mucize filminin çekimleri 3 ayrı mevsimde gerçekleşti. Mucize filminde çalışan 160 kişilik ekip, her gün 5 saatlik yol yaparak 2400 m. rakımda Kağızman’a bağlı bir dağ köyünde çekimleri gerçekleştirdiler. Yaz döneminde 40 dereceyi bulan çekimler, kışın -38 dereceyi bulan sert soğuklarda tamamlandı. Hazırlıkları 6 ay süren filmin çekimleri 11 haftada tamamlandı. Başta ulaşım olmak üzere, bir çok konuda bunaltıcı zorluklar yaşayan film ekibi çekimleri 11 haftada tamamladı. Mucize’de kulanılan mekanlar İzmir Foça, Uşak, Kars, Kağızmana bağlı bir köyde gerçekleşti.

Öğrenmek,Keşfetmektir…

Bunu Okuyun!

uc gunde 10 kilo verdiren mucize diyet 660x330 310x165 - Üç Günde 10 Kilo Verdiren Mucize Diyet!!!

Üç Günde 10 Kilo Verdiren Mucize Diyet!!!

Malum, cemreler düştü. Kedilerin kutsal ayı geldi çattı. Ağaçlar yaprak ve çiçeklerle donanır,

1 2 ocak 2015 vizyona giren filmler hakkinda bilgiler 660x330 310x165 - Vizyona Giren Filmler: 1 - 2 Ocak

Vizyona Giren Filmler: 1 – 2 Ocak

1 – 2 Ocak 2015’de 4’ü yerli film olmak üzere toplam 8 film vizyona çıkarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir