Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Milyoner Gibi Görünmenin 13 Altın Kuralı
milyoner gibi gorunmenin 13 altin kurali 660x330 660x330 - Milyoner Gibi Görünmenin 13 Altın Kuralı
Milyoner Gibi Görünmenin 13 Altın Kuralı

Milyoner Gibi Görünmenin 13 Altın Kuralı

Belki milyonlarınız yok ama bu 13 altın kuralı biliyorsanız milyoner gibi görünebilirsiniz. İşte milyoner gibi görünme kuralları…

 1. Doğru kiloyu bulun; İyi görünmek için doğru kiloyu bulmak gerekli. Fazla kilolu veya fazla sıska görünmek çok fark yaratabilir.
 2. 1/3 kuralını uygulayın; Gardrobunuzu yenilerken 1/3 kuralını uygulayın. Yani mevcut kıyafetlerinizin en fazla üçte biri kadar yeni kıyafet alın. Ancak bu kıyafetleri alırken normalde alacağınızın üç katı farklı ürünler seçin. Böylece daha kaliteli kıyafetlere sahip olacaksınız.
 3. Düz ayakkabı giymeyin; Kadınların dikkat etmesi gereken bir konu düz ayakkabı giymemek. Oliver’a göre düz ayakkabı giyen kadınlar, karşısındaki erkekte “50 yaş üzeri boşanmış muhasebeci” algısı yaratıyor.
 4. Uzun görünün; İnsanlar bilinçaltına bağlı olarak uzun boyu otoriteyle bağdaştırarak liderlerde uzun boylu olma özelliğini arıyorlar. Bu nedenle sizi uzun boylu gösteren kıyafetler seçmek önemli.
 5. Hobi edinin; Sosyalleşmek ve çevrenizi genişletmek için hobiler önemli. Ancak Oliver, zengin bir çevre edinmek için ata binmek ve tenis oynamak yerine kayak tarzı hobileri öneriyor. Çünkü zenginlerin sizlerin giremeyeceği kendi binicilik maneji ve tenis kortları olabilir ancak en zenginlerin bile kayak yapmak için bir dağa gitmesi gerekir.
 6. Güzel bir cilt için iyi uyuyun; Günümüz iş temposunda günde sekiz saat uyumak zor olabilir. Bu yüzden bir uyku günlüğü tutarak istikrarlı bir uyku düzenin sahip olabilirsiniz.
 7. Aksanınızdan kurtulun; Özellikle İngilizce konuşurken ağır bir aksanla konuşmamak çok önemli.
 8. Giyim kurallarına uyun; Giyim kuralları olan bir iş yerinde çalışıyorsanız göze batmaktansa kalabalığa karışın. Kalabalığa uyum sağlamanız gereken diğer yerler: Cenaze törenleri, düğünler, resmi davetler, golf kulüpleri ve ibadethaneler.
 9. Seçtiğiniz markalara dikkat edin; Tüketmeyi seçtiğiniz markalara dikkat edin. Buna içtiğiniz kahve bile dahil. Birlikte çalıştığınız ve sosyalleştiğiniz insanlar içecek seçiminizden yola çıkarak sizinle ilgili değerlendirmeler yapabilir.
 10. Koleksiyon yapın; Atletik bir beceriniz yoksa etkili bir insan gibi görünmek için koleksiyonculuk yapabilirsiniz. Koleksiyoncular başkalarının gözünde konularında uzman kişiler etkisini yaratır.
 11. Kibar olun; Kaba ve düşüncesiz davranmak daha kolay olsa da başkalarının iyiliğini kendi çıkarlarından önce düşünmek çok önemli.
 12. Gönüllü olun; Gönüllülük faaliyetlerine katılmak iş dünyasındaki devlerin yakın çevresine yaklaşmak için en iyi yollardan biri. Gönüllülük için harcadığınız zaman size daha iyi bir sosyal ve iş yaşamı olarak geri dönecektir.
 13. İnsanların takdirini beklemeyin; Ofis hayatında başarılarınızı anlatmak faydalı olabilir ancak iş dışındaki başarılarınızdan, özellikle de gönüllülük faaliyetlerinizden bahsederek insanlardan beğeni toplamaya çalışmayın.

Bunu Okuyun!

toplum neyi alkislar 660x330 310x165 - Toplum Neyi Alkışlar

Toplum Neyi Alkışlar

Toplumların, yüzyılların birikimi ile gelenekselleşmiş kuralları vardır.

yuruyus yaparken dikkat etmeniz gereken 11 kural 660x330 310x165 - Yürüyüş Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 11 Kural

Yürüyüş Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 11 Kural

Spor salonuna gitmeye fırsat bulamayan ancak her gün spor yapmak isteyenler için yürüyüş hem mental …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir