KAÇIRMA
Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Matematikte Engeller Anlatan Eller İle Kalkıyor
matematikte engeller anlatan eller ile kalkiyor kulecanbazi com 660x330 - Matematikte Engeller Anlatan Eller İle Kalkıyor
Matematikte Engeller Anlatan Eller İle Kalkıyor

Matematikte Engeller Anlatan Eller İle Kalkıyor

Matematik öğretmeni Pelin Baykan tarafından kurulan Anlatan Eller, engellilerin eğitim hayatlarındaki zorluklara çözüm üretmek hedefiyle başladı. Türk işaret dili öğrenen Baykan, telefonundan matematik dersleri verdiği videolar çekmeye başladı.

Youtube platformu üzerinden videolarıyla işitme engellilere ulaşan Baykan, 2014 yılında engelli bireylerin kamu kurumlarında istihdam edilmeleri için başlatılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı için dersler hazırlamaya başladı. Hazırladığı videolar iki yılda yaklaşık 126 bin izlenmeye ulaştı.

Anlatan Eller Binlerce İşitme Engelliye Ulaştı

Pelin Baykan, “Anlatan Eller” sosyal girişimi ile sınıf içi eğitimler de düzenlemeye başladı. Eğitimlerde hem işaret dilini öğretti, hem de işitme engellilerin işaret diliyle matematik öğrenmelerine yardımcı oldu.

Bugüne kadar yaklaşık 200 kişinin Türk İşaret Dili öğrenmesini sağlarken, işaret diliyle gerçekleştirdiği derslerle binlerce işitme engelli bireye ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir