Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Köpekler Hayvan Deneylerini Durdurmak İçin Protesto Etti
kopekler hayvan deneylerini durdu kulecanbazi com 660x330 - Köpekler Hayvan Deneylerini Durdurmak İçin Protesto Etti
Köpekler Hayvan Deneylerini Durdurmak İçin Protesto Etti

Köpekler Hayvan Deneylerini Durdurmak İçin Protesto Etti

Dünyanın ilk hayvan protestosu Birleşmiş Milletler’in New York’taki merkezinde 24 Ocak 2018, Çarşamba günü gerçekleşti.

Farklı boylarda ve türlerde köpeklerin katıldığı protesto, The Body Shop ve Cruelty Free International’ın beraber yürüttüğü Forever Against Animal Testing (Daima Hayvan Deneyine Karşı) adlı kampanyayı desteklemek için düzenlendi. Pankartlar ve bandanalarla sokağa çıkan köpekler, kampanyaya destek verdi.

The Body Shop ve Cruelty Free International’a kampanyayı daha önce de Kanada ve ABD’de desteklemiş olan yetenekli hayvan fotoğrafçısı @TheDogist, ve Instagram’da meşhur olan köpek @louboutinanyc de katıldı.

Protestonun amacı dünya çapındaki ülkelerin %80’ninde hala hayvanlar üzerinde kozmetik için deneyler yapılmasına dair hiçbir yasa olmadığı gerçeğini topluma duyurmak ve tüketicileri dilekçeyi imzalayarak kampanyaya destek olmaya çağırmaktı.

Forever Against Animal Testing kampanyası, 6 ayda 4 milyon üzerinde imza toplayarak kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde denenmesine karşı düzenlenen en büyük kampanya oldu. The Body Shop ve Cruelty Free International hayvanların kozmetik ürün ve içerikleri için deneylerde kullanımına karşı olan tüm şirketleri kampanyayı desteklemeye çağırıyor. 8 milyon imzaya ulaşıldığı zaman dilekçeyi Birleşmiş Milletler’e sunacak olan The Body Shop ve Cruelty Free International, tüm dünya üzerinde kozmetik deneylerde hayvanların kullanımının durdurulması için uluslararası bir kongre düzenlenmesini talep edecek.

Markayı Eylül 2017’de satın alan Brezilyalı kozmetik şirketi Natura ve yeni kardeş şirketi Aesop tarafından da destek gören The Body Shop kampanyası ile ilgili Küresel Kampanya Başkanı Jessie Macneil-Brown, “The Body Shop’ta hayvanların mutluluğunu önemsiyoruz ve kozmetik deneylerde kullanılmalarına karşıyız. Hayvan protestomuzu köpeklerle birlikte yaptık, çünkü Forever Against Animal Testing kampanyası boyunca köpekler bizim için hayvanlarla aramızdaki dostluğu simgeleyen güçlü bir sembol oldu. Bu protesto küresel olarak kozmetik ürün ve içeriklerinde hayvan deneylerini durdurmaya yönelik dev kararlılığımızın bir temsilcisi,” diyor.

Cruelty Free International CEO’su Michelle Thew, “Bugünün protestosu tüketicilere ve markalara desteklerine ihtiyacımız olduğu mesajını güçlü bir şekilde iletiyor. Kozmetik ürünlerin hayvanların üzerinde denenmesine karşı çok büyük adımlar attık, ancak hala yapılacak çok iş var. Hayvan deneylerine karşı olan her şirketin desteğini bekliyoruz, ve onları müşterilerini de aynısını yapmaya davet etmeye çağırıyoruz.” diyor.

Elias Friedman, @TheDogist fotoğrafçısı, “The Body Shop’ın Forever Against Animal Testing kampanyasını en başından beri destekliyorum, ve New York’taki Birleşmiş Milletler merkezindeki protestoya katılmak harika bir deneyimdi. Protestoya katılan köpekler tüm hayvanları temsil ediyor, ve bize neden kozmetik ürünlerinin hayvanların üzerinde denenmesini yasaklamamız gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor,” diyor.

Kampanyaya The Body Shop mağazalarından veya https://www.thebodyshop.com/ban-animal-testing adresinden imza verebilirsiniz.

Bunu Okuyun!

dunya baris gunu kutlu olsun 660x330 310x165 - Dünya Barış Günü Kutlu Olsun

Dünya Barış Günü Kutlu Olsun

Herkesin kendi dünyasında barış içinde olması tek dileğimiz…

kopekler ve unlu yazarlar 660x330 310x165 - Köpekler ve Ünlü Yazarlar

Köpekler ve Ünlü Yazarlar

Eğer köpekleri seviyorsanız. Onlara baktığınızda birilerine benzetirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir