kokorecte yeni trendler 1 kulecanbazi com 660x330 1 660x330 - Kokoreçte Yeni Trendler
Kokoreçte Yeni Trendler

Kokoreçte Yeni Trendler

Kokoreç yemeyi sever misiniz? Gece vakti acıktığımızda aklımıza ilk gelen lezzet kokoreç değil mi? Eskiden bir sokak köşesinde ya da boş bir arsa üzerinde göreceğimiz kokoreççiler artık bir dükkan içinde lezzetli kokoreçlerini müşterilerine sunuyorlar. Taş fırında yapılmış dışı çıtır içi pamuk gibi ekmekler ne kadar küçülse de tercihlerimiz değişmiyor. Çoğunlukla yarım ekmek ya da çeyrek ekmekarası kokoreç tercih ediyoruz.

Kokoreççiler geleneksel yapılarından sıyrılarak müşterilerine çok farklı sunumlara ile kokoreçi sevdirmeye çalışıyorlar. Zaten bu kokoreçleri gördüğünüz her kokoreççi satmıyor. Satmış olduğu kokoreçin içeriğinin dolu yani uykuluk, badem olduğu kadar kuzu kokoreçi ile de sarılı olması gerekiyor.  

kokorecte yeni trendler 2 kulecanbazi com 660x330 1 - Kokoreçte Yeni Trendler
Kokoreçte Yeni Trendler

İstanbul’da Küçükçekmece Yeşilova Mahallesi‘nde 1999 yılından beridir faaliyet gösteren Kokoreççi Tekin Usta, yukarıda bahsettiğimiz kokoreççilere iyi bir örnek olduğunu söyleyebiliriz. Kokoreççi Tekin Usta, hazırlamış menülerinde geleneksel kokoreç sunumlarına yer verdiği kadar Ar-Ge ile hazırladığı kokoreçler ile de kendinden söz ettiriyor. İzmir usulü iri kıyım kokoreç ile ön plana çıkan menülei olsa da Domates ve biber içerikli kokoreçleri de bulunuyor. Eğer ince doğranmış kokoreç seviyorum diyorsanız. Menülerinde sizleri de unutmamışlar.

kokorecte yeni trendler 3 kulecanbazi com 660x330 1 - Kokoreçte Yeni Trendler
Kokoreçte Yeni Trendler

Kokoreççi Tekin Usta‘yı ünlü eden menüleri ise Izgara Kokoreç, Halka Kokoreç, Roket Kokoreç ve Atom Kokoreç çeşitlerini sunumları ile olmuş. Mesai saatleri 11:00 – 03:00 arasında müşterilerine hizmet veriyorlar.

Arkadaşlarınız kokoreç seviyor siz kokoreç sevmiyor olabilirsiniz. Kokoreççi Tekin Usta sizleri de düşünmüş. Tavuk Dürüm ve Tavuk Döner eklemişler.

Kokoreççi Tekin Usta
Adres: Yeşilova Mahallesi. Reyhan Caddesi. No:84 Küçükçekmece / İstanbul
Telefon: 0212 580 01 44

Bunu Okuyun!

İstanbul’da Garson Arayan İşletmeler

İstanbul’da Garson Arayan İşletmeler

Bir şehirde restoran ve kafe sayısı ne kadar fazlaysa garson olarak iş bulma olasılığınız da …

Sıla

Sıla’dan Beşi Bir Yerde Konser

Binlerce hayranıyla bir araya geldiği ve rekorlara imza attığı konserleriyle Türkiye’nin en sevilen kadın sanatçılarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir