Ana Sayfa / Yaşam / Lezzet Canbazı / Kahvaltıda Leblebi Tozu
kahvaltida leblebi tozu 660x330 660x330 - Kahvaltıda Leblebi Tozu
Kahvaltıda Ne Yenir?

Kahvaltıda Leblebi Tozu

Uzmanlar, yapmış oldukları yayınlarda en önemli öğünün kahvaltı olduğunu belirtiyorlar. Hafta sonu keyifle yapmış olduğumuz kahvaltıyı tüm haftaya yaymamız bizleri stressiz bir yaşamada davet ediyor.

Kahvaltıda Ne Yenir?
Kahvaltıda Ne Yenir?

Kahvaltıda Ne Yenir?
Güne başlarken sorduğumuz en önemli sorulardan biride “Kahvaltıda Ne Yiyelim?” olur. Masamıza; peynir çeşitleri, zeytin çeşitlerini, reçel çeşitlerini, yumurta ile yapacağımız çeşitli menüler yapabiliriz. Bir çok kişi bir tabakta saf zeytinyağı içinde pul biber ve kekik ile birlikte üzerine sıkılmış limonu çok severek tüketir.

Leblebi Kahvaltımıza Girdi
Leblebi Kahvaltımıza Girdi

Leblebi Kahvaltımıza Girdi
Geçtiğimiz günlerde yolumuz bir çok yerde şubesi olan “Tuğba Kuruyemiş” ‘e düştü. Baharatlardan oluşan kahvaltılık bir stand yapmışlar. İçlerinden bir tanesi çok ilgimi çekti. Üzerinde  “Kahvaltılık Zahter” yazıyordu.  Zahter’in Antakya bölgesine ait bir kekik benzeri ot olduğunu biliyordum. Ürünün içeriğini okuduğumda daha şaşırdık. Çünkü öğütülmüş leblebi vardı.

Kahvaltılık Zahter’in İçindeki Karşım
Öğütülmüş Leblebi, Kavrulmuş Susam, Kekik, Nane, Rezene, Fesleğen, Kişniş, Kimyon, Tuz, Tatlı Kırmızı Toz Biber, Sarımsak Tozu, Soğan Tozu

Kahvaltılık Zahter Nasıl Tüketilir
Kahvaltılık Zahter Nasıl Tüketilir

Kahvaltılık Zahter Nasıl Tüketilir
Bir tabağa istediğiniz kalite zeytinyağı konur. Diğer tabaka “Kahvaltılık Zahter” konur. Fırından aldığınız mis gibi ekmeği ilk önce zeytinyağına daha sonra kahvaltılık zahtere batırılır. Ağzınızda hoş bir tat bıraktığı gibi kavrulmuş susamın verdiği lezzet mükemmel olduğunu söyleyebiliriz. Kahvaltınız için alternatif bir tat arıyorsanız mutlaka öneririz. Afiyet olsun.

Not: Tuğba Kuruyemiş’e gittiğinizde www.kulecanbazi.com’da gördük dediğiniz zaman size “Türk Kahvesi” ikram edeceklerdir.

Bunu Okuyun!

ekmek arasi facebook 660x330 310x165 - Ekmek Arası Facebook

Ekmek Arası Facebook

Gelişen teknoloji ile alışkanlıklarımızın ve hayat tarzımızın da değiştiği inkâr edilemez bir gerçek halini aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir