Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Hayalinizdeki İşi Kaçırmamak İçin 5 Öneri
hayalinizdeki isi kacirmamak icin 5 oneri 660x330 660x330 - Hayalinizdeki İşi Kaçırmamak İçin 5 Öneri
Hayalinizdeki İşi Kaçırmamak İçin 5 Öneri

Hayalinizdeki İşi Kaçırmamak İçin 5 Öneri

Başvurusunu yapmış olduğunuz hayalinizdeki işi kaçırmamak için mülakat esnasında bir kaç noktaya dikkat etmeniz çok önemli!.

Bir işe başvurduğunuzda neler yapmanız gerektiğini söyleyen, size tavsiyelerde bulunan yazıları okumuşsunuzdur. Girişimci James Caan, CNBC için yazdığı yazısında olayı farklı bir açıdan ele aldı ve en fazla yapılan hataları; yani neler yapmamanız gerektiğini yazdı.

  1. Yeterli ilgi göstermekteki başarısızlık; Bu çok bilindik bir öneri gibi gözükse de, bir kişinin iş görüşmesinde ihtiyacı olan en önemli şeylerden bir tanesi ilgili ve meşgul gözükmesidir. Tavır herşeydir ve eğer siz görüşme sırasında yanlış bir tutum sergilerseniz bu sizin daha ilk engelde takılmanıza neden olur.
  2. Araştırma yapmaktaki başarısızlık; Mülakat yapan kişi, görüşme boyunca adayın yapılacak iş ve firma hakkında neler bildiğine dikkat eder. Araştırma yapmak, iş görüşmeleri için çok hayati bir konudur. Eğer görüşmeye ev ödevinize çalışmadan gittiyseniz bu çok çabuk ortaya çıkacaktır. Örneğin; bir iş yerinde pazarlama pozisyonu için başvuru yaptıysanız, en azından şirketin son kampanyasının ne olduğuna çalışmış olmanız gerekir.
  3. Sizden beklenen şeyi anlama; Sizden beklenen iş tanımının ne olduğuna hakim olmanız. Eğer iş tanımının ne olduğuna doğru düzgün çalışacak vaktiniz olmadıysa, bu işe alım sürecinin ilk etabında belli olacaktır. Akıllı adaylar, böyle durumlarda çoğu zaman gerekli olan cevabı akıllarından uyduracaklardır. Öte yandan, genel cevaplardan her zaman kaçınılması gerekir. Bunu yapmanız deneyimlerinizi ve becerilerinizi geri planlarda bırakacaktır.
  4. Baskı altında soğukkanlılığını koruma; Mülakatlar her zaman zorlu geçen süreçlerdir; fakat bu, bu süreçte sakinliğinizi korumak zorunda olduğunuzu değiştirmez. Görüşme boyunca sakin kontrollü ve profesyonel bir duruş sergilemeniz gerekir. Bunu söylemesi yapmasından çok daha kolay olabilir; fakat mülakat süresince tüm duygularınızı geride bırakmanız gerekir. Eğer bunu uygulayabilirseniz cevaplarınız daha yerinde olacak ve daha çok dikkate alınacaktır.
  5. Karakteri doğru lanse edememe; Eğer bir kişiyi işe alacaksanız onun kalabalık içerisinde fark edilecek birisi olmasını istersiniz. Görüşmede, kendinden bir şeyler vermekte başarısız olan kişiler muhtemelen unutulan adaylar olacaklardır.

Bunu Okuyun!

en ozel is gorusmeleriniz icin line i tercih edin 660x330 310x165 - En Özel İş Görüşmeleriniz İçin Line'ı Tercih Edin

En Özel İş Görüşmeleriniz İçin Line’ı Tercih Edin

LINE’da kullanıcı bilgi ve görüşmeleri 3G, 4G ve Wi-Fi dahil tüm ağlarda şifreleniyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir