Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Geometri Dersine Nasıl Çalışılır?
geometri dersine nasil calisilir 1 kulecanbazi com 660x330 - Geometri Dersine Nasıl Çalışılır?
Geometri Dersine Nasıl Çalışılır?

Geometri Dersine Nasıl Çalışılır?

Genellikle en zorlu derslerden biri olarak düşünülen geometri, tüm öğrenciler için en önemli konulardan biridir. Hem okul derslerinde hem de üniversiteye giriş sınavlarında başarılı olmak istiyorsanız geometri konularının özümsenmesi gerekir. Geometri konuları, genel olarak belirli kuralların ve bilgilerin bilinmesine dayanır. Bu nedenle geometri çalışırken üçgende açılar gibi temel konuları özümsemeli ve düzenli olarak soru çözmelisiniz. Konuların anlaşılması için ise okul derslerini desteklemeli ve kendinize uygun bir çalışma planı hazırlamalısınız. Konuları ve kuralları doğrudan ezberlemek yerine, mantığını kavramak ve bol bol pratik yapmak başarınızı artırır. Tonguç Akademi bu noktada en büyük destekçiniz olur.

geometri dersine nasil calisilir 2 kulecanbazi com 660x330 - Geometri Dersine Nasıl Çalışılır?
Geometri Dersine Nasıl Çalışılır?

Tonguç Akademi ile Başarınızı Artırın

En temel geometri konuları arasında yer alan üçgende açılar konusunu, Tonguç Akademi’nin eğitim videoları ile çok daha kolay anlayabilirsiniz. Görsellerle zenginleştirilmiş video içerikleri, üçgenler konusunu kavramanıza ve kalıcı olarak zihninize kazımanıza yardımcı olur.

geometri dersine nasil calisilir 3 kulecanbazi com 660x330 - Geometri Dersine Nasıl Çalışılır?
Geometri Dersine Nasıl Çalışılır?

Öğrencilerin en çok zorlandığı üçgende eşlik ve benzerlik konusunu da Tonguç Akademi’nin alanında yetkin öğretmenler tarafından hazırlanan eğitim videoları sayesinde keyifli bir şekilde çalışabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı ile uyumlu video içerikleri aynı zamanda okul dersleriniz için hızlı bir tekrar olur. Üçgenlerin eşitliği, üçgenlerin benzerliği, üçgende orantılı doğru parçası, temel benzerlik ve Thales, benzerlik çeşitleri konularının ele alındığı üçgende eşlik ve benzerlik videoları çözümlü sorularla öğrenmenizi kalıcı hale getirir.

9. Sınıf Trigonometri Konuları

9. sınıfın en karmaşık görünen konularından biri olan trigonometri, düzenli çalışma ve öğrenmenizi destekleyen trigonometri konu anlatımı sayesinde problem olmaktan çıkar. Pisagor teoremi, öklit bağıntıları, muhteşem üçlü, dik üçgen ve trigonometri, özel üçgenler konularını içeren trigonometri konuları için kimi zaman sadece okul dersleri yeterli olmayabilir. Bu nedenle okul derslerinin ilave çalışma ile desteklenmesi gerekir. Ancak başarı için ilave çalışma sürecinde doğru ve etkili kaynaklara ulaşmak en önemli unsurdur. Tonguç Akademi kaliteli kaynak arayışında olan öğrenciler kolay anlaşılır ve takip edilebilir trigonometri konu anlatımı video içerikleri sunar.

geometri dersine nasil calisilir 4 kulecanbazi com 660x330 - Geometri Dersine Nasıl Çalışılır?
Geometri Dersine Nasıl Çalışılır?

Karmaşık gibi görünen konuları Tonguç Akademi’nin trigonometri konu anlatımı içerikleri ile evde keyifle çalışabilirsiniz. Müfredatla uyumlu trigonometri konu anlatımı videoları, en zorlu soruları bile daha hızlı çözmenizi sağlayacak ipuçları ile başarınızı artırır. Uzman öğretmenler tarafından hazırlanan Tonguç Akademi trigonometri konu anlatımı videoları her konuyu özümsemenizi sağlar. Ayrıca trigonometri konu anlatımı videolarını soru çözüm videoları ile tamamlayabilir ve trigonometri alanındaki tüm eksiklerinizi giderebilirsiniz. Soru çözüm videoları karşı karşıya kalabileceğiniz soru türlerini tanımanızı ve en hızlı şekilde çözüme ulaşmanızı sağlar.

9.sınıf geometri konularını özümsemek için aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz:

https://www.tongucakademi.com/konudetay/ucgenlerde-temel-kavramlar/205/acilar/567
https://www.tongucakademi.com/konudetay/ucgende-eslik-ve-benzerlik/206/ucgenlerin-esligi/2902
https://www.tongucakademi.com/konudetay/dik-ucgen-ve-trigonometri/208/pisagor-teoremi/2493

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir