Ana Sayfa / İş Dünyası / Ekonomi-Finans / Gelirinizi Daha İyi Değerlendirmenin Yolu
dolar
Gelirinizi Daha İyi Değerlendirmenin Yolu

Gelirinizi Daha İyi Değerlendirmenin Yolu

Aylık gelirinizin aynı meblağda olmasına karşın, ay sonunda belirli bir tasarruf yapmanız pek mümkün görünmüyor olabilir. Oysa yaşam şeklinizde ya da harcamalarında basit değişimler yaparak çok daha tutumlu bir hayat sürebilirsiniz. Milyonlarca kişinin düşük gelir seviyesinde olmasına karşın ihtiyaçlarını gayet rahat karşılayabilmeleri de aslında tutumlu hayat formunu bir yaşam şekline dönüştürmüş olmalarından kaynaklanıyor. Bunun nasıl başaracağınıza dair yol haritası sunan internet siteleri de var.

Örneğin paramkiymetli.com adresinde tasarruf sağlamak, tutumlu bir yaşam sürmek ya da harcamaları gözden geçirmek gibi konularda yolunuza ışık tutacak içerikler var. Çok sayıda kişinin mercek altına aldığı ve düzenli olarak takip ettiği bu sitede sizin için de faydalı bilgiler bulunuyor olabilir. Elbette klasikleşmiş olan ve artık duymaya alıştığımız, enerji kullanımında tasarruf yapmak, gereksiz ışıkları söndürmek gibi önerilerden bahsetmiyoruz.

alışveriş
“Alışveriş Yapmama” Trendinden Haberiniz Var mı?

“Alışveriş Yapmama” Trendinden Haberiniz Var mı?

Bu adreste gerçekten uygulanabilir olan ve etkin bir şekilde tutumlu hayata geçiş yapmanızı sağlayabilecek bilgiler var. Bir örnekle merakınızı giderelim. Daha önce Dave Bruno ismini duydunuz mu? Bu isim şu sıra Amerika’nın gündeminde. “Haydi 100 eşyayla yaşayalım” şeklinde bir çağrı yaptı ve insanlar arasında “alışveriş yapmama” trendini başlattı. Bunun bir de kitabını yazdı. Popüler kültür trendlerinden biri olduğunu düşünmeyin. Yüzbinlerce kişi bu trendi denedi ve başarılı oldu. Hatırı sayılır tasarruflar elde ettiklerini hatta para biriktirmeye başladıklarını dile getirmeye devam ediyorlar.

Belki de ekonominizi tepeden tırnağa değiştirecek yöntem, bu kitapta mevcuttur. Peki, kitabı temin edip okumanıza gerek var mı? İşte az önce sözünü ettiğimiz web adresinde bu kitapta nelerin bulunduğu ayrıntıları ile aktarılıyor. Dolayısıyla bu web sitesi, başka bir kıtada tutumlu olmaya dair ortaya çıkan bir trendden dahi anında haberinizin olmasını sağlıyor. Tasarruf ve birikim, kredi kullanımı, yaşam ya da kişisel gelişim gibi çeşitli kategorilerde onlarca faydalı içerik var. Uygulayıp uygulamamak ise size kalmış…

cüzdan
Zararın Neresinden Dönülse “Kar”!

Zararın Neresinden Dönülse “Kar”!

Sonuç olarak tasarruflu bir yaşam sürerek birikim yapmanız dahi mümkün olabilir. İhtiyacınız olan sadece bir yol haritası ve biraz da inanç! Sizlere onlarca faydalı ipucu içeren içerikleri sunan adres zaten yol haritanızı da belirliyor. İnanç noktasında ise yapmanız gereken sadece basit bir deneme olacak. Sonucu gördüğünüzde, tutumlu olmaya dair tüm önerileri uygulamaya başladığınızı kendiniz de fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir