Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / “Geleceğe Dönüş Günü”nü Markalar da Fırsata Çevirdi

“Geleceğe Dönüş Günü”nü Markalar da Fırsata Çevirdi

Tüm dünyada efsane olan popüler bilim kurgu filmi “Geleceğe Dönüş” için 21 Ekim 2015 önemli bir tarih.

Başrol oyuncusunun gelecekte bu tarihe yaptığı yolculukta, o güne dair uçan kaykaylardan bedene uyan montlara, hatta nükleer enerji ile çalışan arabalara dek pek çok ayrıntı yer alıyordu. Tam 30 yıl sonra bugün o teknolojiden çok uzak olsak da markalar bu esprili kutlamayı kaçırmadı ve bir kez daha bunu gerçek zamanlı pazarlama fırsatına dönüştürdü.

Bundan tam 30 yıl önce, 1985 yılında vizyona giren ve dönemin en popüler bilim kurgu filmi olan Geleceğe Dönüş’te Michael J. Fox’ın canlandırdığı Marty McFly geleceğe yolculuk yapıyordu. Serinin ikinci filminde arabası ile zaman yolculuğuna çıkan Marty, 21 Ekim 2015’e gidiyor, muazzam teknolojik aletlerin yer aldığı bir dünya gözler önüne seriliyordu. Bugün, tam da filmde geçen o tarih, sosyal medyada “Geleceğe Dönüş Günü” olarak kutlanıyor. 30 yıl önce öngörülen teknolojinin bugün maalesef gerçek olamadığının esprili Tweetlerle dile getirildiği Twitter’da kuşkusuz trending topic de #backtothefuture hashtagi oldu. Fırsatı kaçırmayan markalar da aynı hashtag’i kullanarak birbirinden esprili Tweet’lerle seslerini duyurdu. Hatta bu esprili Tweet kervanına Kadıköy Belediyesi de yaratıcı Tweet’i ile dahil oldu. O Tweet 4 bin 200 kez retweet edildi.

Markalar için, gerçek zamanlı pazarlama imkanı sunan Twitter’daki bu anlık dalgalar, markaların binlerce kez Retweet edilen Tweet’lerle kendilerinden söz edilmesini sağlıyor. Markaların paylaştıkları bu yaratıcı Tweet’ler binlerce yeni takipçi de sağlıyor. Türkiye’de de pek çok firmanın fırsata çevirdiği bu ilginç günde paylaşılan yaratıcı pazarlama Tweet’lerinden birkaçını sizler için derledik.

İşte Yaratıcı Tweetler

Geleceğe Dönüş Günü 21 Ekim 2015
Geleceğe Dönüş Günü 21 Ekim 2015

Bunu Okuyun!

james tolkan yeni filmi icin turkiye ye geliyor kulecanbazi com 660x330 310x165 - James Tolkan Yeni Filmi İçin Türkiye' ye Geliyor

James Tolkan Yeni Filmi İçin Türkiye’ ye Geliyor

Geleceğe Dönüş film serisiyle tanınan dünyaca ünlü Hollywood yıldızı James Tolkan,

twitterdan yepyeni bir ozellik anlar 660x330 310x165 - Twitter’dan Yepyeni Bir Özellik: “Anlar”

Twitter’dan Yepyeni Bir Özellik: “Anlar”

Her gün milyonlarca Tweet atılıyor. Bu Tweet’ler arasında Twitter dışında başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz şeyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir