Ana Sayfa / Kültür Sanat / Sinema / TV / Çapkın Profesör Vizyona Çıkarılıyor
capkin profesor vizyona cikariliyor 660x330 660x330 - Çapkın Profesör Vizyona Çıkarılıyor
Çapkın Profesör

Çapkın Profesör Vizyona Çıkarılıyor

Bir zamanlar, senarist Keith Michaels (Hugh Grant) çok mutluydu. Altın Küre ödülü, beğenilen bir filmi, güzel bir eşi ve oğlu ile tükenmek bilmeyen bir İngiliz zekası ve cazibesine sahipti. Ancak bu, 15 yıl önceydi. Artık o boşanmış, ellisine yaklaşan, yıllardır beğenilen bir senaryo yazmamış ve parası bitmeye başlamış biri.

Neyse ki menajeri ona, Hollywood’dan uzak olsa da bir iş ayarlar. New York’taki bir üniversite, senaryo yazma dersi verecek bir senarist aramaktadır. Boş cüzdanının verdiği şevkle, Keith bunu reddedemez. Binghamton’da, ününün yok olmadığını çabucak fark eder. Ününden etkilenen öğrencisi Karen’ı (Bella Heathcore) yatağa atmakta hiç zorlanmaz. Diğer öğrencileri saf ve sade görünmektedir. Görevine en az dikkati verip yeni bir senaryoya odaklanmayı uman Keith, kıdemli bir fakülte üyesi (Allison Janney) ile kötü bir başlangıç yapar. Buna rağmen, ona işin inceliklerini öğretmeye söz veren iki ilginç meslektaşıyla (Chris Elliott, J.K. Simmons) çabucak arkadaş olur.

Keith’in tavrı, Holly (Marisa Tomei) ile tanıştığında değişmeye başlar. Holly, diploma almak için iki işte çalışan bekâr bir annedir. Yeni bir erkek arkadaşı olmasına ve Keith’in Karen’la arasındaki ilişkiyi gizlemeyi becerememesine rağmen ortak noktaları olan ikinci şans ihtiyacı sayesinde aralarında bir bağ kurulur. Öğrencilerinden biri, satacağını bildiği bir senaryoyla geldiğinde, Keith öğretmenliği bırakıp yeniden iyi bir yaşam sürek için bir fırsat görür. Ancak öğretmenliğin ona, daha iyi bir insan olma yolunda ikinci bir şans tanıdığını da fark etmiştir. Bu yüzden, orada kalıp yeni yeteneğinin neler getireceğini görme konusunda da eşit derecede isteklidir.

Marc Lawrence’in yönettiği ve Hugh Grant, Marisa Tomei, Bella Heatchcote ile J. K. Simmons’un oynadığı Çapkın Profesör (The Rewrite), 19 Aralık 2014’de Pinema Film tarafından vizyona çıkarıldı.

Bunu Okuyun!

yilin en kral komedi filmi figuran 660x330 310x165 - Yılın En Kral Komedi Filmi "Figüran"

Yılın En Kral Komedi Filmi “Figüran”

Dünyanın en beceriksiz ve en sakar figüranı Mutlu, eşsiz bir senaryoya sahip olduğunu ve başrol …

danny collins 660x330 310x165 - Danny Colllins

Danny Colllins

Yazar ve yönetmen Dan Fogelman’ın “Danny Collins” filmi, yaşı ilerlemekte olan bir rock yıldızının,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir