Ana Sayfa / Kültür Sanat / Sinema / TV / Bizans Oyunları: Geym of Bizans

Bizans Oyunları: Geym of Bizans

Güney Amerika’nın sıcağından ve Rio Karnavalı’nın gürültüsünden kendilerine gına gelen Mayalar, tası tarağı toplayıp taşının toprağının altın olduğunu duydukları Anadolu’ya göç edip Bağcılar civarına yerleşirler. Yeni yerleştikleri bu bereketli topraklarda Türk boyları ile kaynaşarak Güney Amerika’nın tekniğini Anadolu’nun kültürüyle birleştiren Mayalar, zamanla bilimde, sanatta, teknolojide ve Sudoku’da gösterdikleri üstün başarı ile komşuları olan Bizans’ın dikkatini ve nefretini üzerlerine çekmekten kurtulamazlar.

Her ne kadar Bizans’ın dost canlısı ve barışsever Kralı 3. Klitor gerçek bir Maya hayranı olsa da, karısı 5. Klitorya ve kardeşi Muhteris, Mayalar’ın yükselişini durdurmak için ortalama bir televizyon dizisinin bir sezonunda rastlanacak entrikayı birleştirip haince bir plan yaparlar.

Plana göre Klitorya ve kayınçosu Muhteris, önce Klitor’u ortadan kaldıracak, ardından da Mayaların bütün kadınlarını kaçırıp Bizans zindanlarına atacaktır. Bu şekilde Bizanslılar Maya kadınlarıyla soylarını ıslah ederken Bizans erkekleri de “yalnızlık Allah’a mahsus” deyip çevre kabilelerin düşük profilli kadınlarıyla birleşecek ve Mayalar’ın kusursuz genleri zamanla sıradan DNA’lara dönüşecektir.

Gösterim Tarihi: 15 Ocak 2016
Tür: Komedi
Dağıtım: Mars Dağıtım
Vizyon: Avşar Fim
Yönetmen: Gani Müjde
Oyuncular: Tolgahan Sayışman, Murat Dalkılıç, Gonca Vuslateri, Gürkan Uygun, Ünal Yeter, Tuvana Türkay

Bizans Oyunları: Geym of Bizans Karakterlerine Özel Afişler

Bunu Okuyun!

15 ocak 2015 cuma vizyona giren filmler 660x330 310x165 - Vizyona Giren Filmler: 15 Ocak

Vizyona Giren Filmler: 15 Ocak

15 Ocak 2016’da 5 film vizyona çıkarıldı.

rusya krizi bizans oyunlarini teget gecti 660x330 310x165 - Rusya Krizi Bizans Oyunları’nı Teğet Geçti

Rusya Krizi Bizans Oyunları’nı Teğet Geçti

15 Ocak 2016’da sinemaseverlerle buluşacak olan ‘Bizans Oyunları’nın çekimlerine damga vuran ‘aslan’ın hikayesi ortaya çıktı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir