Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Yandex’den Ramazan’a Özel Hizmet
yandexden ramazana ozel hizmet 660x330 660x330 - Yandex'den Ramazan'a Özel Hizmet
Yandex'den Ramazan'a Özel Hizmet

Yandex’den Ramazan’a Özel Hizmet

Yandex, 11 ayın sultanı ramazan boyunca da kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verecek çözümler sunmaya devam ediyor. Geçmiş yılların ramazan aylarında yapılan aramaları ve kullanıcıların bu dönemdeki ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Yandex, ramazan boyunca sunacağı hizmetler ve bilgilerle kullanıcıları memnun edecek.

İftara ne kadar kaldı?
İnternet kullanıcılarının ramazan ayında iftar ve sahur vakitleri, namaz saatleri, sureler, dualar ve oruçla ilgili bilgileri aramasından yola çıkan Yandex, tüm bu bilgileri en hızlı ve kaliteli şekilde, ramazana özel olarak zenginleştirdiği arama sonuç sayfasında sunuyor. “İkindi namazı”, “sahur vakti” ve “Fatiha suresi” gibi sorgulara aldıkları özelleştirilmiş yanıtların yanı sıra; Yandex kullanıcıları, bulundukları şehirde iftar ve sahur vakitlerine ne kadar kaldığını arama motoruna sorduklarında sonucu geri sayım şeklinde görebiliyor.

Yemek tarifleri bulmak ve seçmek de daha kolay
Ramazan ayı denildiğinde akla gelen bir diğer konu olan iftar sofraları da Yandex ile daha zengin hale geliyor. Birbirinden leziz yemek tarifleri, arama sonuç sayfalarında özel bir tasarım ile görsellerle beraber sunuluyor. Aranan tarif için gerekli malzemeleri ve tarifin kaç dakikada hazırlanabileceği gibi bilgilerin arama sonucu sayfasında görülebilmesi sayesinde, kullanıcılar kendilerine en uygun tarifi kolaylıkla bulabiliyor. Yandex ayrıca arama sonuç sayfasının sağ yanında aranan yemek tarifine benzer başka tarifler de önererek iftar sofralarını zenginleştirmeye yardımcı oluyor.

Ramazana özel, animasyonlu tema
Yandex ana sayfası da ramazan boyunca özel bir temaya bürünüyor. Ramazan ayında bir köyü temsil eden temadaki resimde yer alan güneşin konumu, günün saatine ve kullanıcının yaşadığı şehre göre değişirken, iftar saati geldiğinde de görselde yer alan caminin mahyaları yanıyor.

Bunu Okuyun!

en cok aranan kis tatil merkezi pamukkale 660x330 310x165 - En Çok Aranan Kış Tatil Merkezi "Pamukkale"

En Çok Aranan Kış Tatil Merkezi “Pamukkale”

Okulların yarı yıl tatiline girmesini bekleyen aileler, tatil mekanlarını araştırdı.

yandexten 18 mart canakkale zaferi 660x330 310x165 - Yandex’ten 18 Mart Çanakkale Zaferi

Yandex’ten 18 Mart Çanakkale Zaferi

Yandex, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’ni ana sayfasına taşıyarak,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir