Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Sosyal Medyada Popüler Olun
sosyal medyada populer olun 660x330 660x330 - Sosyal Medyada Popüler Olun
Sosyal Medyada Popüler Olun

Sosyal Medyada Popüler Olun

Akıllı bir mobil cihaz aldığınız an ister istemez sosyal ağları da yanında taşımaya başlıyorsunuz.Peki sosyal ağlardan beklediğinizi alabiliyor musunuz?

Telefon ve tabletlerin bilgisayar performanslarını yakalaması ve 3G teknoknolojisi ile internetin tüm Türkiye’de mobil chazlara ulaşması, sosyal ağlarla olan bağlantınızı bilgisayar başında geçirdiğiniz kısıtlı saatlerden tüm güne yaydı. Burası, sadece arkadaşlarınızla ya da sevdiklerinizle iletişim halinde olacağınız, bir şeyler paylaşabileceğiniz bir mecra değil, tüm dünyadan haberdâr olurken dünyanın da sizden haberdâr olmasını sağlayabileceğiniz büyük bir yaşam alanı. Sosyal ağlar, artık sahte kimliklerle sahte ilişkiler kurulan araçlar olmanın çok ötesinde. Fiziksel iletişimin bir alternatifi olmanın yanında, birbirlerinin tamamlayıcısı durumundalar. O nedenle, burada da eğlenceli ve gerçek bir deneyim için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Profil oluşturma
Profiller sizin sosyal medyadaki yüzünüzdür. Günlük hayatta yeni tanıştığınız insanlara gülümsediğiniz gibi profil fotoğrafınızı belirlerken de sıcak ve insanlara itici gelmeyecek görseller seçmeye dikkat edebilirsiniz. Basit bir gülümseme, bir anda mesafeleri aşabilir. Sahte hesaplar ile popüler örnekler bu yolu deneyenlerin sayısının yanında ihmâl edebilecek kadar azdır, gerçek hayattaki kimliğinizi saklamayın, insanlar gerçek kişilerle iletişimde olmaktan memnun olurlar.

Okuyun ve cevap verin
İnsanların sayfalarına ve yorumlarına ya da bloglarına düşüncelerinizi yazın. Sizin ve de çoğu insanın sosyal medyada olma sebebi, görüşlerinin günlük hayatta ulaşamayacağı kitlelere ulaşmasını istemeleridir. Sizin başkalarının görüşlerine gösterdiğiniz ilgi beklediğinizden daha hızlı bir şekilde sizin de paylaşımlarınıza ve iletilerinize ilgi olarak geri dönecektir. Sessiz ve derin takip etmekle yetinmeyin.

“Hep ben,yine ben” demeyin
Bir blogda ya da sosyal medya hesabınızda yazarken sürekli kendinizden bahsetmek yerine, başkalarına hitap eden şeyler yazın. Günlük hayatta sürekli kendinden bahseden bir insan ile ilgili algı nasılsa bu algı sanal dünyada da çok farklı değildir. Bu tarz yazı ve iletiler çok daha fazla paylaşılır ve ilgi çeker.

Elma ile Armutu karıştırmayın
Beş, altı farklı sosyal medya ağında hesabınız olabilir. Dikkat etmeniz gereken, bu sosyal ağların hepsinin kendine özgü dinamiklei olduğudur. Hesaplarınızı otomatik olarak birbirine bağlamayın. Twitter’da yazdığınız her şeyin Facebook hesabınızda gözükmesine gerek olmayabilir. Sürekli birbirinden ilgisiz iletiler yazan veya insanların haber beslenmelerini işgal eden biri konumuna düşmekten kaçının. Paylaşacağınız yazı ya da görselin içeriğine göre, hangi hesaplarınızda ortak olarak yayınlamak istediğinize o an düşünüp karar verin.

Dürüst,doğrudan ve düşünceli bir sosyal medya kullanıcısı olun
Herkesle aynı görüşte olmanız ya da Instagram’da yayınlanan her görseli beğenmeniz mümkün değil. Fikirlerinizi ve eleştirilerinizi paylaşmakta özgürsünüz, ama kıştırtıcı ve kırıcı olmaktan kaçınmak, sizin elinizde. Sadece ileti sahiplerinin değil, o iletiye bakan diğer insanların da ilgisini ve takdirini bu şekilde kazanmanız çok daha kolay olacaktır.

Haber Kaynağı: Turkcelli Hayat

Bunu Okuyun!

dijital pazarlama egitimlerine ilgi artiyor kulecanbazi com 660x330 310x165 - Dijital Pazarlama Eğitimlerine İlgi Artıyor

Dijital Pazarlama Eğitimlerine İlgi Artıyor

Sosyal Medya günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu.

bir tanitim videosuna ihtiyaciniz mi var kulecanbazi 660x330 310x165 - Bir Tanıtım Videosuna İhtiyacınız Mı Var?

Bir Tanıtım Videosuna İhtiyacınız Mı Var?

İşletmenizi sosyal medya platformlarında en iyi şekilde tanıtmak mı istiyorsunuz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir