KAÇIRMA
Ana Sayfa / Yazar Cafe / Hedefinizi Tutturdunuz mu?
Hedefinizi Tutturdunuz mu?

Hedefinizi Tutturdunuz mu?

Hangi sektörde olursanız olun karşınıza gelecek ilk konu “hedef” olacaktır. Uzun bir süre çalıştığım ilaç sektörünün en önemli konusu “hedef” olmuştur.

Şirketler, hedefleri aylık, üç aylık ve yıllık olarak verilebilir. Hedefinizi gerçekleştirmek için kişisel becerilerinizi kullanabilirsiniz. Lakin şirkettinizin fiyat politikalarından dolayı hedefinizi tutamayabilirsiniz.

Siz ne kadar şirket politikalarını eleştirseniz bir günah keçisi aranır. Bölgenizin en zayıf kişisi ilk önce çıkarılır. Bölge Müdürünüz işten çıkarılır. Satış ve Pazarlama Müdürü işten çıkarılır. Ürün Müdürü çıkarılır. Ama bir siz ne kadar başarılı olursanız olun. Hedefi tutturamadığınızdan dolayı işten çıkarılırsınız.

İşten çıkarıldığınızda çevrenizdeki kişilere duygularınızı ve durumu anlatamazsınız. Ne yapacağınızı şaşırırsınız. İşte senaryosunu Birol Güven’nin yazdığı, yönetmen ve başrol oyuncusu Müfit Can Saçıntı tarafından 13 Mart 2015 tarihinde sinemalarda vizyona giren “Mandıra Filozofu İstanbul” filmi bir mümessil veya pazarlama işi yapanların duygularına tercüman oluyor.

İşten çıkarılan mümesillerin durumu anlatan en iyi sahne;

Öğrenmek,keşfetmektir…

Yazar hakkında

Bülent Vural

Kule Canbazı Editörü
loading...

Bunu Okuyun!

Nerede O Eski Satıcılar?

Ben çalışma  hayatıma 1996 yılında bir kırtasiye distribütöründe başladım.

Mandıra Filozofu İstanbul’dan İlk Görüntüler

2014 yılının en çok izlenen filmlerinden biri olan ve büyük bir gişe başarısına imza atan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir