Ana Sayfa / Tekno / Teknoloji / Erkekler Kadınlardan Daha Sakar
erkekler kadinlardan daha sakar 660x330 660x330 - Erkekler Kadınlardan Daha Sakar
Erkekler Kadınlardan Daha Sakar

Erkekler Kadınlardan Daha Sakar

Cep telefonu, notebook, tablet PC başta olmak üzere teknolojik cihazların güvenliği için hizmet paketleri sunan Teknokask, teknolojik cihaz kullanıcılarını inceledi. Ortaya çıkan sonuç, erkekler kadınlardan daha sakar.

Mapfre Genel Sigorta’nın sigorta hizmetinin de içinde yer aldığı hizmet paketlerine gelen geri dönüşlerin ve hasar bildirimlerinin istatistiklerini çıkaran Teknokask, ilginç bir veriye ulaştı. Erkekler teknolojik cihazları daha özensiz ve dikkatsiz kullanıyor…

Erkekler %60, Kadınlar %40
Hizmet paketlerini satın alan, dolayısıyla da otomatik olarak sigortalanan cihazların yaklaşık %53’ü için hasar veya hizmet talebi bildirimi yapıldığını belirten Teknokask Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, erkeklerin kadınlara göre daha dikkatsiz olduğunu belirtti. Hasar bildirimi yapılan cihazların %60’ı erkekler tarafından gelirken, %40’lık bölümü kadınlara ait.

Ancak kadınlar cihazlarını dikkatli kullansalar da hırsızlık, gasp, kapkaç olayları sonucu en fazla onlar mağdur oluyor. Kayıp ve çalıntı ihbarı yapılan 32.775 cihazın büyük çoğunluğunun kullanıcısı kadınlardı.

Hizmetin Gelişmesini Yeni Cihazlar Belirliyor
Windows 8 işletim sisteminin piyasaya çıkması ve Apple, Samsung, Nokia gibi markaların yeni mobil cihazlarını tüketicinin beğenisine sunmasıyla birlikte, teknolojik cihaz alımında ciddi bir artış gözlendiğini belirten Gülgeç, bu satış rakamlarının direkt olarak hizmet paketlerinin satışına yansıdığını söylüyor.

Sundukları hizmet paketlerinin içeriğinde yer alan sigorta hizmetinin garanti ile aynı şey olmadığını da sözlerine ekleyen Tayfun Gülgeç, teknolojik cihazlar için yapılan sigortaya yaklaşımın olumlu yönde artış gösterdiğini ifade ediyor.

Bunu Okuyun!

kim demis erkekler aglamaz diye 660x330 310x165 - Kim Demiş Erkekler Ağlamaz Diye!

Kim Demiş Erkekler Ağlamaz Diye!

Bilirsiniz “Erkekler Ağlamaz” derler. Erkekler yetiştirmelerinden dolayı

cepte altin tasiyoruz 660x330 310x165 - Cepte Altın Taşıyoruz

Cepte Altın Taşıyoruz

Hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelen cep telefonları, çöpe karıştığında çevreye ve sağlığımıza zarar veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir