Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Yeşil Çaydan Sonra Şimdi de Yeşil Kahve
yesil caydan sonra simdide yesil kahve 660x330 660x330 - Yeşil Çaydan Sonra Şimdi de Yeşil Kahve
Yeşil Kahve

Yeşil Çaydan Sonra Şimdi de Yeşil Kahve

Hayatımıza yepyeni ürünler girmeye başladı. İnsanoğlunun sağlıklı ve fit görünme isteklerinden dolayı bilim dünyası boş durmuyor.

Günün her saati keyifle tükettiğimiz siyah çayı kullanırken hayatımıza “Yeşil Çay” girdi.Tıp camiası artık yeşil çay tavsiye etmeye başlamıştı.  Antioksidanların sağlığımız açısından anlamlı bir yeri olduğunu dolayı yeşil çay tavsiye ediyorlardı. Çünkü yeşil çay bir antioksidan deposuydu.

Antioksidanların öneminden dolayı bilim dünyası saf ve doğal olanlara yöneldi. Yüksek antioksidan özelliğinden dolayı yeşil kahve tavsiye edilmeye başlandı.

Saf Kahve Çekirdeği “Yeşil Kahve”
Yeşil kahve, henüz kavrulmamış kahve çeşididir. Hazırlanışı ve tüketimi klasik kahve pişirme yönteminden farklı değil. Yeşil kahvenin antioksidan, vitamin ve amino asit miktarı daha fazla oldu biliniyor.

Yağ Yakıcı Özelliği Daha Etkili
Yeşil Kahvede yüksek ısıda yok olan ve kavrulmuş siyah kahvede bulunmayan klorojenik asit bulunmaktadır. Bu asit sayesinde kilo problemlerinden kurtulunuyor.

Yaşlanmayı Yavaşlatıyor
Yeşil Kahvede bulunan antioksidan polifenollerin osidatif stresi azaltmalarından dolayı kalp hastalıkları ve kanser risklerini de azalttığına dair bulgular var. Bu bileşiklerin Alzhemir hastalığının başlangıcını da geciktirdiği göstermiş. Polifenollerin yaşlanmayı yavaşlattığı ve derideki kırşıklıkları giderdiği tesbit edilmiş.

Bunu Okuyun!

benim en iyi dostum kahvem kahve makinem kulecanbazi com 660x330 310x165 - Benim En İyi Dostum Kahvem, Kahve Makinem

Benim En İyi Dostum Kahvem, Kahve Makinem

İş yerinde gün boyunca motivasyonunuzun yüksek olması gerekiyor.

dunyanin ilk tasinabilir espresso makinesi 660x330 310x165 - Dünyanın İlk Taşınabilir Espresso Makinesi

Dünyanın İlk Taşınabilir Espresso Makinesi

Yedi farklı uluslararası dizayn ödülünün sahibi Handpresso’nun kullanımı çok kolay.

Bir yorum

  1. 1 haftaya yakın bir süredir yeşil kahveyi kullanmaktayım her gün 2 bardak içiyorum. Sindirimi hızlandırmaya yardımcı olduğunu farkettim şimdiye kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir