KAÇIRMA
Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Yenilenen Kelebek İle Yenilenin!
yenilenen kelebek ile yenilenin kulecanbazi com 660x330 - Yenilenen Kelebek İle Yenilenin!
Yenilenen Kelebek İle Yenilenin!

Yenilenen Kelebek İle Yenilenin!

Güncel olmayı, öğrenmeyi ve keşfetmeyi çok seven biriyim.  Bazen arkadaşlarım keyif adamı olduğumu söyler. Sözlerinde hiç haksız değiller diye düşünüyorum. Çocukluğum gazete, dergi ve kitap okuyarak geçti.

Sabah erken saatlerinde kapıya bırakılan gazeteyi herkesten önce almanın zevkini bilmem bilir misiniz? Evimize Hürriyet Gazetesi gelirdi. Hürriyet Gazetesi, Hürriyet Ege ve Kelebek ekleriyle evimize konuk olurdu. Babam Hürriyet Gazetesini alır. Annem Hürriyet Ege ekini bana ise Kelebek eki düşerdi. Onun için her zaman ilk okuduğum ek Kelebek olmuştur.

Kelebek gazetesini bir magazin eki gibi düşünmek yanlış olur. Hayatın tam kendisi olduğunu düşünüyorum. Eğer bir bloger isenin bunu daha iyi fark edebiliyorsunuz.

Yeni Kelebek yeni logosuyla değişimin habercisi oldu. Hafta içi Kelebek 2 ile daha güçlendi. Sosyal sorumlulukları daha ön plana çıkan bir ek olmuş. “Herkes için örgü rehberi”  hem iyi bir öğretici hem de iyi bir destek diye düşünüyorum.

Hafta sonu zevkle okuduğunuz İzzet Çapa, Gonca Vuslateri ve Kenan Erçetingöz ile “Okey’e 4. Aranıyor” diye bir bölüm yapmışlar. Ünlüleri sorularıyla köşe sıkıştırıyorlar. Açıkçası çok iyi soru teknikleri var…

Benim en çok beğendiğim ise gerçek samimiyetine inandığım Gülben Ergen‘in “Kalbimi Koydum” oldu. Gülben Ergen’in yüzünde kelebeklerin uçuşması Çarşamba gününe renk katıyor.

Gece hayatını Onur Baştürk kaleme alıyor. Lakin bu bölüm benim gibi Anadolu’da oturanlar için yabancı kalıyor diye düşünebilirsiniz. Zaten  bölgesel ekler ile tamamen bu açık kapanıyor.

Arşivlemeyi çok severim. Bir gazete aldığım zaman mutlaka bir yerlerine makas ile keserim. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu‘nun “Yaşam Reçeteleri” işte arşivlemeniz gereken bölümlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Mutlaka arşivleyin.

Eğer yemek tarifleri seviyorsanız. Hele benim gibi değişik isimli yemekler yemeyi seviyorsanız. “Bir Yemek Masalı” köşesini hazırlan Sahrap Soysal‘ın köşesini mutlaka okuyun ve arşivleyin. Bu köşeyi bir zamanlar gazeteler ile verilen yemek kartlarına benzettim.

Kelebek’in olmasa olmazlarından TV, Astroloji ve Güzin Abla mutlaka olduğunu söyleyeyim.

Yarın mutlaka bir Kelebek alın ve kendinizi yenileyin!

Öğrenmek, Keşfetmektir

bulent vural 250x250 - Yenilenen Kelebek İle Yenilenin!

Yazar hakkında

Bülent Vural
Kule Canbazı Editörü
?code=00f2f23092424083b562e5f1f5b8bf5a - Yenilenen Kelebek İle Yenilenin!

Bunu Okuyun!

alsancak midpointte bumerang deneyim gunleri etkinligi 1 kulecanbazi com 660x330 310x165 - Alsancak Midpoint'te Bumerang Deneyim Günleri Etkinliği

Alsancak Midpoint’te Bumerang Deneyim Günleri Etkinliği

Bu sene 7. kez düzenlenen Restoran Haftası‘nda Bumerang’ın davetlisi olarak Alsancak Midpoint‘teydim…

her an her yerde herkese daha fazla hurriyet 660x330 310x165 - Her An, Her Yerde, Herkese Daha Fazla Hürriyet!

Her An, Her Yerde, Herkese Daha Fazla Hürriyet!

Hürriyet Dünyası mecralarına reklam vermek artık çok kolay! Gazetede, webde, tablette, mobilde ve sosyal medyada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir