Ana Sayfa / Yaşam / Alışveriş / Yemek Kartlarının Marketlerde Kullanımı
yemek kartlarinin marketlerde kullanimi kulecanbazi com 660x330 - Yemek Kartlarının Marketlerde Kullanımı
Yemek Kartlarının Marketlerde Kullanımı

Yemek Kartlarının Marketlerde Kullanımı

Yemek kartlarının marketlerde kullanımı yasaklandı. Binlerce çalışanı ilgilendiren bir konu olduğu için bir değerlendirme yazısı yazmayı uygun gördük.Kurumsal firmaların iş ilanlarında en çok görebileceğimiz tekliflerden biri “Maaş + Prim + Yemek Kartı+ Servis” oluyor. Opsiyonlu olarak “Telefon Kartı + Giyim Çeki + Şirket Arabası” olabiliyor.

Çalışanlara bu tür ilanlar cazip geliyor. Maaşını emeği sayesinde kazanacağına emin olduğu için huzur içinde çalışıyor. Verilen kotaları tamamlar Prim alırım diyor. Yemek Kartını öğlen yemeğini karşılamak için veriliyor. Lakin yemek kartını mutfak ihtiyaçlarını karşılamak için marketlerde kullanıyor.

Bu marketler Migros, Şok Market, BİM Market veya A101 Market değil! Tamamen yerel marketlerden oluşuyor. Doğal olarak yemek kartı olan tüketici aylık mutfak alışverişi için Yerel Marketleri tercih ediyor. Yerel ekonomiye can veriyor. Diğer eksikler için zincir marketleri kullanıyorlar. Yani yemek kartları zincir marketlerin kazancına engel oluyor.

Yemek Kartları Başka Nerelerde Kullanılıyor?

Yemek Kartları; Zincir Restaurantlar, Lokantalar, Kafelerde geçerli olduğu için sadece bu tür mekanlarda kullanabilirsiniz. Zincir Restaurantlar nerelerde? diye bir soru sorabilirsiniz. Bunlar çoğunlukla Alışveriş Merkezlerinde yer alıyor. Yemek Kartı ile harcama yapmak için AVM’ye gitmek zorundasınız. Mesai saatleri içerisinde AVM’de olduğunuzda ister istemez AVM’yi geziyorsunuz. Ektra alışveriş yapıyorsunuz.

İlçelerde yemek kartının geçerli olabileceği bir mekan bulunmuyor. Olsa da yemek istemeyeceğiniz sınırlı sayıda mekanlar karşınıza çıkıyor. Onun için maaşınızla yemek ihtiyacınızı karşılıyorsunuz.

Çözüm Önerimiz

Yemek kartının kullanılabileceği mekan sayısı  artırmalıdır. Marketlerde gerçerli olması için üst limit düzenlemesi yapılmalıdır. Ya da şirketler çalışanlarına mutfak yardımı olarak yemek kartı limitlerini artırmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir