yaptiklarinizla gurur duyun kulecanbazi com - Yaptıklarınızla Gurur Duyun!
Yaptıklarınızla Gurur Duyun!

Yaptıklarınızla Gurur Duyun!

Genelde firmaların ürettikleri ve sattıkları ile ilgili haberleri daha çok okuyoruz öyle değil mi?

Ben şahsen ilgiyle okuduğum haberlerden biri de firmaların yapmış oldukları sosyal sorumluluk projeleri oluyor. Firmalar sosyal sorumluluk projeleriyle kendilerini topluma daha iyi tanıtacağına inanıyorum. Çünkü kendilerini tamamen halka açıyorlar. Yerel olduğu kadar uluslararası yaptıkları projelerde dikkatimi çekiyor.

Bu projeler firma tarafından maddi veya manevi destekler olabilir. Firma kendi bünyesinde ürettikleri veya sattıkları ürünlerle destek olabilir. Firmalar destek verdikleri insani yardım projeleriyle gurur duymalı ve duyurmalılar.

İlaç sektöründe İlaç sektörünü yakından takip ettiğim için bir arkadaşım “CO-RE-NA ‘yı duydun mu?” dedi. Açıkcası daha önce duymamıştım. Hemen web sitelerine girdim, inceledim ve yazdım.

İşte sizlerle paylaşmak istediğim firma CO-RE-NA…

Corena, İlaç sektöründe faaliyet gerçekteştiren bir firma olarak karşımıza çıkıyor. 1998 yılında Ankara’da kurulmuşlar. Hizmetlerini küresel bir ölçeğe taşımak amacıyla 2007 yılında Ecza Deposu Ruhsatı edinmişler.

CO-RE-NA uluslararası alanda ilaç ve tıbbi ürün temini konusunda uzmanlaşmış bir tedarikçidir. Firma 6 kıtada toplam 86 ülkeye ilaç tedariği hizmeti veriyor.

Firma misyonunda “Yaşam ve sağlığın değerinin farkındayız. İnsanların daha iyi bir hayat sürmesine katkı sağlayan her türlü hareket, bizi yaptığımız işte motive etmektedir. “olarak belirtiyorlar.

Corena, ilaç sektörünün ortak bir sloganı “Önce İnsan” a uygun olarak faaliyet gösteriyorlar. Öncelikle kâr amacı gütmeyen sektörlere hizmet sağlıyorlar. Özellikle bu sektörleri yerel ve uluslararası sağlık projelerini destekliyorlar… Orta Doğu Krizi dolayısıyla acil durumlar için sağladıkları desteklerde artış olmuş. Şu anda 15 tane Sivil Toplum Kuruluşu (STK) ile aktif olarak çalıştıklarını belirtiyorlar.

Bölgedeki insanların hayati ihtiyaçları yanısıra sağlık, sarf malzemeler ve hijyen kitlerini de sağlamışlar.

Corena’nın yaptığı insani yardım projelerini takip etmeye devam edeceğim. İnanıyorum ki! eczacılık kategorilerinde aldıkları ödüllerin yanısıra insani yardım projlerine verdikleri destekler için verilecektir.

Öğrenmek, Keşfetmektir

bulent vural 250x250 - Yaptıklarınızla Gurur Duyun!

Yazar hakkında

Bülent Vural
Kule Canbazı Editörü

Bunu Okuyun!

ilac sektorunde evlilik yili kulecanbazi com 660x330 310x165 - İlaç Sektöründe Evlilik Yılı

İlaç Sektöründe Evlilik Yılı

Uluslararası vergi, denetim ve danışma firması KPMG’nin hazırladığı ‘Pharma 2030’ raporunda, ilaç sektöründe gelecek 10 …

aşı

GSK 14 Yeni Aşı Üzerinde Çalışıyor

Tüm dünyada 300 yıldan uzun süredir hizmet veren GSK, 100 yıldan fazladır ürettiği aşılarla insan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir