Ana Sayfa / Canbaz Mag / Yağ Yakan 5 Efsane Besin

Yağ Yakan 5 Efsane Besin

Yazın kendini iyice göstermesiyle birlikte fazla kilolarla vedalaşma isteği de hayli artıyor. Kim istemez ki mayo, bikini tercihi yaparken fazlalıkları kapatanları değil rengarenk, desen desen olanları seçmeyi. Hiçbir şey için geç sayılmaz.

Çünkü hayal ettiğiniz ölçülere 5 besin sayesinde ulaşabileceksiniz. Üstelik bunun için sizi aktar aktar dolaştıracak ve yerken ağzınızı burnunuzu buruşturacak memnuniyetsizlik yaratan tatlar da yok. Yalnızca beslenmenize yağ yakıcı 5 gıdayı eklemeniz yeterli.

Diyetisyen Şeyma Yılmaz, özellikle yağ yakımında çok iyi sonuç veren bu 5 besine dikkat çekiyor ve bir an önce forma girmeye karar verenlere  bu yiyeceklerin yağ yakıcı etkilerini anlatıyor; “Yağ yakıcı özelliği olan bu 5 besini hemen her yerde bulmanız mümkün. Hemen buzdolabına koşun hepsi olmasa bile en az 3 tanesinin sizi beklediğini göreceksiniz. Kilo vermeye karar verdikten sonra listenizde yer vermeniz gereken bu 5 besinin özellikle yağ yakımına yönelik egzersizlerle birlikte mucizevi etkisi hayal ettiğiniz ölçülere kavuşmanızı sağlayacak.

İşte kaloriyi düşürüp kilo kontrolünü gerçekleştirebileceğiniz her an her yerde bulabileceğiniz yağ yakımında etkili 5 besin;

KİVİ

Resim 1 / 5

90’ların yemesi lüks sayılan meyvesi kivi artık ülkemizde de yetiştirilmekte, her yerde satılmakta hatta şu an belki de buzdolabınızda. Bu efsane meyve, portakal ve limona göre 2 kat daha fazla C vitamini içermektedir. C vitamini vücutta yağ yakma metabolizmasına etki eden karnitin sentezine yardım eder. Yapılan araştırmalar egzersiz öncesinde yeterli miktarda C vitamini alan bireylerin daha fazla yağ yakabildiklerini göstermektedir. Günde sadece bir kivi yemek günlük C vitamini ihtiyacını fazlasıyla karşılar. Bunların yanı sıra lif içeriği oldukça yüksek olan kivi tok kalmanızı sağlarken yüksek potasyum içeriği ile spor sonrası kas ağrıları için de birebirdir.

Bunu Okuyun!

yaza hazir olmanin 10 puf noktasi 660x330 310x165 - Yaza Hazır Olmanın 10 Püf Noktası

Yaza Hazır Olmanın 10 Püf Noktası

Diyetisyen Canan Aksoy, kış boyunca kıyafetlerimizin altına saklanan fazla kilolardan kurtulmak için henüz geç olmadığını …

artik kilo vermenin yolu yataktan geciyor 660x330 310x165 - Kilo Vermenin Yolu Artık Yataktan Geçiyor!

Kilo Vermenin Yolu Artık Yataktan Geçiyor!

Hem uykusuzluk çekiyor hem de kilo veremiyorsanız bu haber sizi doğrudan ilgilendiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir