sahmeran efsanesi nedir kulecanbazi com 660x330 - Şahmeran Efsanesi Nedir?
Şahmeran Efsanesi Nedir?

Şahmeran Efsanesi Nedir?

Şahmeran, vücudunun alt tarafı yılan, üst tarafı ise çok güzel bir kadın olarak dünyaya gelmiş olan yaratık. Mitolojide sıklıkla yer bulan şahmeran efsanesi ise aslında Tarsus’ta geçiyor. Fakir bir ailenin oğlu bal almak için mağaraya gidiyor. Mağarada kaybolunca küçük bir delikten ışık sızdığını görüyor. Bıçağı ile bu deliği oymaya başlayınca harika bir bahçe görüyor ve bu bahçede yılanların dostane bir ilişki içerisinde yaşadıklarını fark ediyor. Yılanların kraliçesi ise şahmeran, yani altı yılan, üstü insan olan yaratık.

Elbette şahmeran hikayesi burada bitmiyor. Yılanlar şahmeranı gördüğü için bu fakir oğlanı bırakmıyor ve ailesinin yanına dönmesine izin vermiyor. Zamanla yılanların güvenini kazanan oğlan bir süre sonrasında kimseye hiçbir şey söylememesi şartıyla salıveriliyor. Oğlan gerçekten de yıllarca kimseye şahmeranı gördüğünü söylemiyor ve bu gizli bahçeden söz etmiyor. Ancak bir gün padişah hastalanıyor ve vezir de padişahın ancak şahmeran etini yemesi durumunda iyileşebileceğini söylüyor. Bunun üzerine Cemşab isimli adam şahmeranın yerini gösteriyor. Şahmeran kaynatılıyor ve eti padişah tarafından yeniyor. Efsaneye göre Meran adı verilen bu yılanlar halen şahmeranın öldüğünü bilmiyor. Bir gün öğrenirlerse Tarsus’u istila edip intikam alacaklarına inanılıyor.

Şahmeran Efsanesi Aksesuarlara Da İlham Verdi!

Gerçek olup olmadığı asla bilinemeyecek olan şahmeran efsanesi aksesuar tasarımcılarına da ilham verdi. Şahmeran artık özel bir bileklik tasarımının adı… Bileğe takılan ve elin üst bölümünden orta parmağı uzanan zarif bir bileklik tasarımı olan şahmeran özellikle otantik giyim stiline sahip olan kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Bu tarza sahip olan kadınlar gündelik hayatlarında bile mutlaka şahmeran bileklik modellerine yer veriyor.

Coquet internet sitesi ise son derece şık bir görünüme sahip olan şahmeran bileklik modellerini uygun fiyatlarla satın alınabildiği adreslerin başında geliyor. Eğer tarzınıza bu bilekliklerle sıra dışı bir hava katmak istiyorsanız siz de internet sitesine tıklayarak tasarımları gözden geçirebilirsiniz. Onlarca farklı model seçeneği ve tüm yıl boyunca fiyatların makul seviyede tutulması bu internet sitesini benzerlerinden ayırıyor. Ayrıca kaliteli bir işçilikle hazırlandığı için siteden alınan bileklikler uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor.

Bunu Okuyun!

aksesuar ve sogutma urunleri ugur sogutmada kulecanbazi com 660x330 310x165 - Aksesuar ve Soğutma Ürünleri Uğur Soğutma’da

Aksesuar ve Soğutma Ürünleri Uğur Soğutma’da

                              …

en farkli 10 telefon kilifi 660x330 310x165 - En Farklı 10 Telefon Kılıfı

En Farklı 10 Telefon Kılıfı

Telefonları çiziklere ve darbelere karşı korumak için tasarlanan telefon kılıfları, mobil teknolojinin ilerlemesi ve telefon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir