Ana Sayfa / Yaşam / Güzellik / Saçlarınız Kış Mevsimine Hazır mı?
saclariniz kis mevsimine hazir mi 660x330 660x330 - Saçlarınız Kış Mevsimine Hazır mı?
Saçlarınız Kış Mevsimine Hazır mı?

Saçlarınız Kış Mevsimine Hazır mı?

Kış mevsimin gelmesiyle birlikte saçlarımız rüzgar, yağmur ve kar gibi hava koşullarından dolayı olumsuz yönde etkileniyor. Kurumuş, yıpranmış, elektriklenmiş saçlarla kışın nasıl başa çıkılacağı konusunda uzmanlar tavsiyelerde bulunuyor.

Saçlarınızındaki Nem Dengesi Önemli
Saçı çok sık yıkamak, saçın nem dengesini yitirmesine ve saçın kuruyarak zamanla yıpranmasına sebep olacaktır. Kış aylarında bu yüzden daha uzun aralıklarla saç yıkanmalıdır. Yağlı bir cilt tipiniz varsa saçınızı 2-3 günde bir, kuru bir cilde sahipseniz saç yıkama sıklığı 4-5 günde bir olabilir. Yıkama sıklığı kadar suyun sıcaklığı da önemlidir. Ne sıcak ne soğuk mutlaka ılık su ile saçlarınızı yıkamalısınız. Uzmanlar saçınızın nem dengesini korumak için yağlı cilt tipine sahip  olanlara The LifeCo Paul Penders Fesleğen Saç Derisi Bakım Toniği’ni, cildi kuru olanlara da Organix Macadamia Oil Conditioner Aşırı Kuru Saçlar İçin Yapılandırıcı ve Hidrasyon Sağlayan Bakım Kremi’ni tavsiye ediyor.

Saçlarınızı Kurutmadan Önce Yapmanız Gereken
Saç kurutma makinesi ıslak saçların kısa zamanda kuruması için oldukça ideal bir seçim. Fakat saç kurutma makinelerinin saçı yıpratması da söz konusu. Saç kurutma makinelerini kullanmadan önce mutlaka saçınızı koruyacak bir bakım ürünü kullanmanız gereklidir. Kurutma makineleri gibi saç şekillendirici işlemlerden önce Organix Anti-Breakage Keratin Oil Instant Repair Weightless Healing Oil’i tavsiye ediyor.

En Güzeli Saçlarınızı Özgür Bırakmak
Özellikle kış aylarına girerken, saçlarımızı elektriklenmeden kurtarmak için toplamak çözümmüş gibi gelebilir.  Saçlarınızı sıkı sıkı toplamak ve uzun saatler boyunca o şekilde bırakmak saçlarınızın yıpranmasına ve kırılmasına yol açabilir. Saçlarınızı mümkün olduğu kadar serbest bırakmalı, topluyorsanız da sıkı sıkı toplamamalısınız. Uzmanlar yıpranan saçlar için Organix Anti-Breakage Keratin Oil Conditioner Kırılma Engelleyici Keratin Krem’i kullanabileceğinizi belirtiyor.

Bitkisel Saç Boyası Kullanın!
Saçınızı kuaförde boyatıyorsanız kuaförünüze mutlaka hangi boyaları kullandığını sorun ve bilmediğiniz marka saç boyaları ile saçınızı boyatmayın. Evde kendiniz boyuyorsanız da saçınızı yıpratmayacağından emin olduğunuz bir saç boyasını tercih edin. Uzmanlar The LifeCo HennaPlus bitkisel saç boyasını tavsiye ediyor.

Mevsimsel Saç Dökülmelerine Karşı…
Saçlarınız kış mevsimin etkisiyle daha fazla dökülebilir. Bu dökülmenin önüne geçmeli ve saçlarınızı korumaya almalısınız. Saçlarınızın dökülmesini önleyebilmek için saçlarınızın nem dengesini sağlamalı  ve olumsuz hava şartlarından koruyacak ürünler kullanmalısınız. Uzmanlar saç dökülmelerine karşı HC Hair Care Doping Dökülme ve Yıpranma Karşıtı Yoğun Saç Bakım Serumu’nu öneriyor.

Bunu Okuyun!

yazin sac renginizi nasil korursunuz 660x330 310x165 - Yazın Saç Renginizi Nasıl Korursunuz?

Yazın Saç Renginizi Nasıl Korursunuz?

Bakımlı saçlara sahip kadınları görünce, yıpranmış ve solan saçlarınızı bir şapkanın altına saklıyorsanız,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir