ozal ailesinin kosku 20 milyona satisa cikarildi kulecanbazi com 660x330 - Özal Ailesi'nin Köşkü 20 Milyona Satışa Çıkarıldı
Özal Ailesi'nin Köşkü 20 Milyona Satışa Çıkarıldı

Özal Ailesi’nin Köşkü 20 Milyona Satışa Çıkarıldı

8.Cumhurbaşkanı Rahmetli Turgut Özal’ın Sarıyer’deki köşkü satışa çıkarıldı!

1993 yılında vefat eden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal, Sarıyer’de tam 23 yıldır yaşadığı köşkünü 20 milyon TL’ya, Evrim Kırmızıtaş Başaran aracılığıyla satışa çıkardı.

Özal, Büyükdere Mahallesi Sevimli Sokak’ta bulunan köşkü boşaltarak oğlu Efe Özal’ın evine taşındı. Özal’ın yaşadığı süre içinde 24 saat polis korumasında bulunan ev, şu sıralar yeni sahibini arıyor.

Boğaza sadece 100 metre mesafedeki köşk, 1 dönüm arsa içinde ,900 m2,yüzme havuzlu,4 katlı ve 12 odalı. Müştemilatlı, saunası da içinde, 83 yaşındaki Semra Özal, eşi Turgut Özal’ın 1993 yılında ölümünden sadece bir yıl sonra Büyükdere’deki bu eve taşınmıştı.köşkün satışı ile ilgilenen ödüllü gayrimenkul danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran ” döviz kurlarındaki artış nedeniyle özellikle boğazdaki yalı ve köşklere ciddi bir ilginin olduğunu görüyoruz. İlgi, yabancılarda olduğu gibi yerllerde sözkonusu“dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir