Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / ÖSYM Ödemeleri En Kolay Nasıl Yapılır?
osym odemeleri en kolay nasil yapilir kulecanbazi com 660x330 - ÖSYM Ödemeleri En Kolay Nasıl Yapılır?
ÖSYM Ödemeleri En Kolay Nasıl Yapılır?

ÖSYM Ödemeleri En Kolay Nasıl Yapılır?

Bu sene ÖSYM’in sınav takvimi 13 Ocak 2018 tarihinde Elektronik Yabancı Dil Sınavı ile başlıyor. 23 Aralık 2018 tarihinde yapılacak Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ile bitiyor. Yıl içinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavları sınavlarına girecek adayları da sınavları için hazırlanıyor.

Bir sınava hazırlanmak kadar katılmak için seçtiğiniz sınava başvuru yapmakta çok önemli olduğunu unutmayınız. Öncelikle başvuru formunuzu dikkatli bir şekilde doldurunuz. İstenilen bilgileri eksiksiz giriniz. Daha sonra sizden ÖSYM sınav ücretinizi ödemeniz istenecektir.

ÖSYM ödemeleri için yapmanız gereken kısayolu sizlere sunuyoruz. Kuveyttürk’ün internet sitesinde hazırlamış olduğu sistem sınav ödemelerini yapacaklar için kolaylıklar sağlıyor.

Kuveyttürk‘ün internet sitesine giriş yapıyorsunuz. Daha sonra İnternet Şubesi bölümünden Bireysel Müşteri bölümünü seçiyorsunuz. Kuveyttürk’de bir hesabınız yoksa Hemen Müşteri Ol bölümüne girerek hemen Kuveyttürk müşterisi olabilirsiniz.

TC Kimlik No ve Şifreniz ile giriş yapıyorsunuz. Şifrenizi unuttuysanız Anında Şifre bölümünü kullanabilirsiniz. Artık internet şubesinin içindeyiz. Ödemeler bölümünde bulunan ÖSYM Ödemeleri bölümüne giriyoruz. Daha önce bir sınava girmediyseniz bu bölüm boş olacaktır. Sınav Sorgusu arama motorundan girmek istediğiniz sınavı seçiniz. Ve onaylayınız. İşte bu kadar kolay…

Kuveyttürk, ÖSYM ücretlerini hiçbir masraf ödemeksinizin bu hizmeti sunduğunu unutmayınız.

Sizlere katılacağınız sınavlarda dikkat etmeniz gereken birkaç önemli uyarılardan bahsetmek istiyoruz.

  • Sınava girebilmeniz için Sınav Giriş Belgesi, Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi bulundurmanız gerekmektedir. Sürücü Belgesi ve Mesleki Kimlik Kartları vb. sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez
  • Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında kağıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar; pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar; cep telefonu, bilgisayar,tablet,telsiz, kamera vb. iletişim, depolama, kayıt cihazları; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneler bulundurmanız yasaktır.
  • Sınavlarda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulunmalıdır. ( Bazı sınavlarda bu araçlar ÖSYM tarafından sağlanır)
  • Sınava gireceğiniz binayı, adres bilgilerini teyit etmek amacı ile sınavdan en az bir gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.
  • Kimlik kontrolleri, üst araması ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için sınav saatinden en az bir saat önce sınav binasında hazır bulunulması gerekmektedir.
  • Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava girmezsiniz.
  • Gireceğiniz sınavlarda başarılar dileriz…

Bunu Okuyun!

google arama trendleri 2014 660x330 310x165 - Google Arama Trendleri 2014

Google Arama Trendleri 2014

2014’te neleri merak ettik, kimleri aradık, hangi diyetleri uyguladık, hangi şarkılarla eğlendik?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir