op dr hasan dogan migren yasaminiza engel olmasin 660x330 660x330 - Op.Dr.Hasan Doğan "Migren Yaşamınıza Engel Olmasın"
Migren Ataklarınızdan Kurtulmanız Mümkün

Op.Dr.Hasan Doğan “Migren Yaşamınıza Engel Olmasın”

Op.Dr.Hasan Doğan, baş ağrısı, baş dönmesi, kulak çınlaması, zonklama, halsizlik, yorgunluk gibi insanın hayat kalitesini bozan migrenden, kök hücre oluşumunu arttıran Proloterapi’yle kurtulmanın artık mümkün olduğunu belirtiyor.

Proloterapi yöntemini Türkiye’de ilk kez uygulayan ve yaygınlaştırma eğitimlerini sürdüren, Bilimsel Proloterapi Derneği Başkanı Ortopedi ve Travmatoloji Uzm. Op. Dr. Hasan Doğan, migrenin belirli aralıklarla gelen hafif baş ağrısından, çok şiddetli baş ağrısına kadar değişen bir hastalık olduğunu belirterek, hastalığın genellikle tek taraflı, yoğun ve zonklayıcı tarzda bir baş ağrısı, bulantı, kusma, görme bozuklukları, ışıktan ve sesten rahatsız olma, baş dönmesi gibi bulgularla seyrettiğini bildirdi. Migrenin en önemli sebebinin boyun omurları arasındaki bağların görevini yapmaması ( servikal instabilite) olduğunu belirten Op. Dr. Doğan: “Kök hücre oluşumunun arttırılmasını sağlayan enjeksiyon uygulamasıyla, ağrıya neden olan hasar görmüş dokular yeniden canlandırılıyor. Proloterapi ile servikal instabilitenin düzeltiliyor, böylece ağrının nedeni ortadan kaldırılıyor. Bu yöntem migrene kalıcı çözüm sunuyor” dedi.

Proloterapi Ağrının Nedeni Ortadan Kaldırılıyor
Op. Dr. Hasan Doğan, ağrı kesicilerin ağrıyı bir süre için ertelediğine işaret ederek, Proloterapinin ağrının nedenini ortadan kaldırdığını vurguladı ve yönteme ilişkin şu bilgileri verdi: “Boyun ve baş bölgesinde yer alan ağrıların en çok sebebi boyun omurgasını birbirine bağlayan bağlardaki yıpranmadır. Omurgadaki bağların zayıflığı boyun baş-boyun bölgesindeki kasların kasılmasına bu da şiddetli ve ağrı kesicilere cevap vermeyen ağrıların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Proloterapi uygulamasıyla bu bölgede yer alan hasarlı bağlar yeniden güçleniyor. Proloterapi ve Nöroproloterapi ile hasarlı bölgede mikropsuz iltihap oluşturuyoruz. Bu iltihaplı bölge kısa zamanda tamirci hücreler tarafından işgal ediliyor ve o bölgede sağlam bir dokunun oluşması sağlanarak ağrının nedeni ortadan kaldırılıyor” dedi.

4 – 6 Seansta Migren Ataklarınızdan Kurtulmanız Mümkün
Migren ataklarını tetikleyen unsurların kişiden kişiye değiştiğinin altını çizen Op. Dr. Hasan Doğan, yüksek tansiyon, kadınlarda regl dönemleri, alkol, duygusal stres, aç kalma ve çok fazla ya da az uyku gibi fiziksel stresin yanı sıra, iklim değişikliği, yoğun kokular, göz kamaştıran yoğun ışıklar ve ses gibi faktörlerin en sık görülen tetikleyiciler olduğunu belirtti.

Migren şikâyetiyle gelen tüm hastaların Proloterapi yöntemi ile ilaç kullanmayı bıraktıklarını ve atakların tekrarlamadığını vurgulayan Op. Dr. Hasan Doğan; 4-6 seansta migren ataklarından kurtulmanın mümkün olduğunu dile getirerek, Proloterapinin yanı sıra yapılması gerekenleri şöyle sıraladı:

 • Boyun ağrılarınız için masaj yaptırmaktan kaçının,
 • Çocuklarınızı severken kafasından kaldırıp yukarı doğru çekiştirmeyin, bu hareketiniz, henüz sağlamlaşmamış bağların (ligament) yırtılması ve gereğinden fazla esnemesine neden olabilir,
 • Yaşam tarzının düzenli olmasına dikkat edin,
 • Düzenli uyuyun,
 • Düzenli yemek yemeye dikkat edin,
 • Bilinen tetikleyicilerden uzak durmak (kafein, eski peynir, etlere konulan koruyucular, monosodyum glutamat, salamura ürünler, çerez)
 • Düzenli aerobik egzersiz yapın,
 • Stresi azaltın, stresli durumlardan kurtulmak için ileriye yönelik plan yapın,
 • Boş zamanları, hobileri, sosyal aktiviteleri arttırın,
 • Çevresel etkenlerden kaçının,
 • Güneş gözlüğü kullanın,
 • Dumanlı, kokulu, gürültülü ortamlardan uzak durun,
 • Vücut duruşunun düzgün olmasına dikkat edin,
 • İşitme, görme sorunlarınızın olup olmadığını kontrol ettirin, varsa tedavi olun,

Bunu Okuyun!

bu ilaci uzun sure kullananlar risk altinda kulecanbazi com 660x330 310x165 - Bu İlacı Uzun Süre Kullananlar Risk Altında

Bu İlacı Uzun Süre Kullananlar Risk Altında

Gripten romatizmaya, fibromiyaljiden spor yaralanmalarına kadar çok geniş bir alanda kullanılan ağrı kesici

okul cantasinin kilosunun yani sira seklide onemli 660x330 310x165 - Okul Çantasının Kilosunun Yanı Sıra Şeklide Önemli!

Okul Çantasının Kilosunun Yanı Sıra Şeklide Önemli!

Ağır çantalar ve duruş bozuklukları çocuklarda omurga sorunlarına neden oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir