Ana Sayfa / Haber Canbazı / Güncel / Nobel İlaç’tan Her Yaşta Hareket Özgürlüğü
nobel ilactan her yasta hareket ozgurlugu 660x330 660x330 - Nobel İlaç'tan Her Yaşta Hareket Özgürlüğü
Her Yaşta Hareket Özgürlüğü

Nobel İlaç’tan Her Yaşta Hareket Özgürlüğü

Nobel İlaç, huzurevlerindeki yaşlılarımızın hareket kabiliyetini artırarak hayata daha aktif katılabilmeleri amacıyla “Her Yaşta Hareket Özgürlüğü” projesini başlatıyor.

Toplumumuzun geneli genç-yaşlı fark etmeksizin giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzını benimsemekte. Hareketsiz yaşam tarzının neden olduğu yetersiz fiziksel aktivite, birçok hastalığın gelişmesinde etkili olmakta, böylelikle önemli bir halk sağlığı sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Hareketsiz yaşamın sebep olduğu sağlık problemleri ilerleyen yaşlarda yaşlıların yaşam kalitesini düşürmektedir. Günümüzde özellikle huzurevi sakini olan yaşlılarımız, uzman kontrolünde egzersiz olanaklarından mahrum kalmaktadır.

Yaşlılarımızın yaşam kalitesini arttırmak hedefiyle Nobel İlaç ve Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilecek ve 2 ay sürecek “Her Yaşta Hareket Özgürlüğü” projesinde, İstanbul’daki 30 huzurevine fizik tedavi uzmanları ve fizyoterapistler eşliğinde haftada iki gün düzenli ziyaretlerde bulunulması hedefleniyor. Yapılacak ziyaretlerle huzurevi sakinlerine yaş ve sağlık durumlarına uygun egzersizler yaptırılarak yaşlıların hareket kabiliyetlerinin artırılması, daha sağlıklı ve daha aktif bir yaşam sürmeleri amaçlanıyor.

Bunu Okuyun!

ayakta kalmak icin daha fazla egzersiz 660x330 310x165 - Ayakta Kalmak İçin Daha Fazla Egzersiz

Ayakta Kalmak İçin Daha Fazla Egzersiz

Amerika’nın Sesi’nin haberine göre, yaşlandıkça kemiklerimiz zayıflar. Zayıflayınca da bazen yürümek zorlaşır.

isyerinde strese girdiyseniz annenizi arayin 660x330 310x165 - İşyerinde Strese Girdiyseniz Annenizi Arayın

İşyerinde Strese Girdiyseniz Annenizi Arayın

ComPsych tarafından yapılan bir  anketine göre, ankete katılan 1800 kişiden %63’ü iş hayatında yaşadıkları tükenmişlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir